NAS server Verbatim uloží až 8 TB dat

0

Představte si malé diskové pole, kam uložíte obsah 160 dvouvrstvých Blu-ray disků. Verbatim představil nový NAS server s kapacitou až osm terabajtů. Celé zařízení dostalo název PowerBay DataBank NAS a skládá se z hlavní jednotky (170 × 183 × 230 mm, 6,7 kg) a až čtyř vyměnitelných rámečků (50 × 70 × 230 mm, 2,5 kg). Samotný rámeček funguje také jako externí disk s eSATA a USB rozhraním. Když čtyři takové disky spojíte do hlavní jednotky, nastává ta pravá zábava.

Přístup k disku je možné zablokovat také zámkem Kensington, zdroj: Verbatim

DataBank NAS je řízen 1,2GHz procesorem s vlastní pamětí a systémem založeným na Linuxu. Disky je možné spřáhnout do pole RAID 0, 1, 5, 6 a veškerá data jsou šifrována 256-bit AES algoritmem. Server disponuje dvěma gigabitovými síťovými porty, dvěma USB 2.0 (externí disk a tiskárna/UPS monitor) a jedním eSATA pro snadnou zálohu. Je kompatibilní s Windows, Linuxem i Max OS X, ale pouze pro Windows získáte pět licencí zálohovacího softwaru od Acronisu.

Verbatim slibuje dobré chlazení i šetrný provoz. Na trhu zatím není, ale výrobce uvádí doporučenou cenu 21 599 Kč za 2TB variantu a 25 679 Kč za 4TB.

Zdroj: Tisková zpráva Verbatim

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář