NASA přiznává, že její servery byly loni třináctkrát napadeny

0

Dokonce i NASA, vybavená nejmodernějšími technologiemi, není schopná odolat útokům crackerů. Může za to prý nedostatek financí.

Za loňský rok se tak útočníkům podařilo prolomit obranu serverů NASA celkem třináctkrát. Největší problémy napáchal jeden atak z Číny, jehož autor získal přístup a plnou kontrolu nad důležitými systémy, účty zaměstnanců, citlivými soubory a bezpečnostními prověřeními. NASA tyto informace o útocích zveřejnila především kvůli probíhajícímu jednání v americkém Kongresu ohledně podpory vládní obrany proti kybernetickým útokům.

„Některé NASA systémy uchovávají citlivé informace, které v případě ztráty nebo odcizení mohou mít za následek výrazné finanční ztráty, negativní vliv na národní bezpečnost, nebo mohou výrazně zhoršit konkurenční technologickou výhodu našeho národa.“ řekl Paul Martin, generální inspektor NASA.

ISS

Zároveň poukázal, že z rozpočtu 1,5 miliardy dolarů určenému na kybernetickou bezpečnost je NASA přiděleno pouze 58 milionů. Loni se stal ale i případ úniku informací, za který nemohl nedostatek financí, nýbrž lehkomyslnost zaměstnanců. Nechali si ukrást nezašifrovaný notebook s algoritmy pro velení a řízení Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

Zdroj: Slashgear

Ohodnoťte tento článek!