Následovník tabletu Folio 100

0

Na letošním veletrhu CES představila japonská Toshiba svůj nový tablet. Přístroj lze považovat za následovníka starší Toshiby Folio 100, o níž jsme informovali již dříve v této novince.

Tablet je stejně jako Folio 100 vybaven operačním systémem Android. Od svého předchůdce se tento model liší displejem, který dostal do vínku vyšší rozlišení. Zařízení také disponuje dvěma kamerami.

Přístroj je vybavený 10palcovým dotykovým displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Jak již bylo zmíněno, zařízení disponuje dvěma kamerkami, jednou s rozlišením 5Mpx vzadu a 2Mpx kamerkou v přední části. Co se týče rozhraní, najdeme zde USB port klasické velikosti, HDMI výstup, mini USB a slot pro SD kartu.

Toshiba tablet

Tablet pohání dvoujádrový procesor Nvidia Tegra 2. Hmotnost přístroje činí přibližně 0,8 kg. Oficiální název zařízení zatím Toshiba neoznámila, podle informací této společnosti se tablet měl začít prodávat v polovině roku 2011. (V tomto období se má začít prodávat také operační systém Android Honeycomb, kterým má být tento tablet vybaven.)

Předběžný dojem z nového tabletu kazí jeho větší hmotnost oproti iPadu – mohl by tak být problém s jeho přenositelností. Zajímavým prvkem je možnost měnit zadní kryt přímo za chodu stroje. Nabízí se zde dokonce i možnost snadnější výměny baterií, která je u iPadu dost problematická.

Zdroj:  Anandtech

Následovník tabletu Folio 100

Ohodnoťte tento článek!