Nástupce Manga: Windows Phone Tango pro levné telefony?

0

V době, kdy se dlouho očekávaná aktualizace Mango dostala konečně k výrobcům, se začíná spekulovat o jejím dalším nástupci. Budeme překvapení jiným zaměřením systému?

Nový Windows Phone Tango by měl být vyvinut především pro levné a lehce dostupné telefony s relativně chabou výbavou. O snaze vyrábět takové telefony se Microsoft zmínil již po začátku spolupráce s Nokií. Nyní to vypadá, že slib možná dodrží.

Některé zdroje hovoří i o tom, že již byly prodány první OEM licence k tomuto systému. První dva vlastníci jsou Nokia a společnost Compal, která patří mezi společnosti, které uvedly telefony s Windows Phone Mango mezi prvními. Takové telefony by měly být cíleny především na asijský trh.

Je tu ale také možnost, že Tango je opět pouze takovým mezistupněm, mezi Mangem a další důležitou aktualizací, současně známou jako Windows Phone 8 Apollo. Ta by se na trhu měla ukázat někdy v roce 2012. Jak to ve skutečnosti bude, je velmi těžké odhadnout, protože celé značení verzí systému Windows Phone je velmi zmatené.

Zdroj: SlashGear

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Doufám, že brzy po dostavbě vydají aplikaci, která kdekoliv na Zemi k ní určí správný směr, abych se k ní mohl pětkrát denně modlit 🙂

    Ale jo je to hezký – sice mi to opravdu připadá, jak nějaký domeček pro sektu, ale za to určitě můžou ty idilicky utopistický obrázky šťastně žijících lidiček okolo… Každopádně takhle si představuji krásnou moderní budovu. Ne nějakej šílenej jedovatě zeleno-růžovej chrchel…

  2. Cupertino není stejně jako zbytek Silicon Valley žádná nádhera (nemyslím parky za okrajem), takže spíš doufám, že trochu ten ráz krajiny změní. Zajímalo by mě, jestli ty minimálně desítky let starý stromy na renderech jsou teda vizí na rok 2050 a později, nebo jestli je plánují odněkud přesadit (což by asi bylo taky docela zajímavý).