Nástupce úspěšného Boxee Boxu se naučí přijímat i nahrávat TV signál

0

Boxee Box je jedním z nejpovedenějších multimediálních přehrávačů, které se na trhu nacházejí. Platí to jak o netradičním vzhledu krychle s uříznutým rohem, tak o prostředím přehrávače, které je postavené na XBMC. Bohužel již nejde prostředí Boxee stáhnout jako XBMC a používat jej jako nástavbu například pro HTPC.

Boxee TV Boxee TV Boxee TV Boxee TV Boxee TV

Důležité však je, že se Boxee Box dočká svého nástupce. Opět jej pro Boxee vyrobí D-Link, nový vzhled se však o mnoho více bude blížit současným přehrávačům. Nyní však bude kombinovat původní funkci síťového HD přehrávače, ke kterému navíc přibude možnost sledovat běžné televizní vysílání, jež bude možné zaznamenat. To ostatně bylo možné již u Boxee Boxu, krkolomné řešení však vyžadovalo připojení speciálního donglu Boxee Live TV. Pro nás bude důležité, zda D-Link vyrobí i evropskou verzi, která si poradí s místním DVB-T signálem.

 

Podle zdroje, který poskytnul pro The Verge fotografie a první zkušenosti s novým přehrávačem Boxee, ubyde z dálkového ovládání QWERTY část. Ta se na původním ovládači skrývala na zadní straně a byla skvělá pro zadávání přihlašovacích údajů multimediálních služeb, či vyhledávání obsahu. Zatím však není jisté, jestli testovaný kus není pouze prototyp, který se kromě softwaru od finální verze liší i hardwarem. Třeba se klávesnice nakonec přeci jen dočkáme.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!