Nášup chytrých hodinek: kulaté od LG, levné od Asusu a se SIM kartou od Samsungu

0

LG G Watch R

Konec tajností. LG své nové chytré hodinky sice oficiálně ukáže až příští týden na veletrhu IFA, ale finální podobu a specifikace už odhaluje nyní. G Watch R jsou po Moto 360 od Motoroly druhými hodinkami s kulatým displejem. Na rozdíl od americké firmy ale Korejci udělali skutečně kulatý displej (Moto 360 mají vynechanou kruhovou úseč).

Displej typu P-OLED (P jako plastic) má průměr 1,3″, tedy 3,3 cm a rozlišení 320 × 320 px (pokud byste kolem kruhu opsali čtverec). Uvnitř najdeme dvoujádrový čipset Snapdragon 400 (2 × 1,2 GHz Cortex-A7), 512 MB RAM a 4 GB úložné paměti. Hardwarový základ je tedy stejný jako u čtvercových LG G Watch.

Víceméně stejný je i akumulátor s kapacitou 410 mAh (u prvního modelu 400 mAh), takže očekáváme stejně mizernou výdrž v řádu nižších desítek hodin. Systémem je nový Android Wear, který si rozumí s připojenými smartphony s Androidem 4.3+.

 

 

Hodinky jsou v černé barvě a s koženým 22mm páskem. Tělo odolá prachu i vodě (30 minut v metrové hloubce). Díky integrovanému gyroskopu, kompasu a akcelerometru umí hodinky zaznamenat pohyb v devíti osách, nechybí ani tlakoměr/výškoměr a měřič srdečního tepu. Kromě fitness funkcí a notifikací z mobilu umí hodinky nepřekvapivě zobrazit i čas. Výchozí analogový ciferník vypadá opravdu hezky.

Cenu zatím neznáme, výrobce ještě neodhalil ani přesnou dostupnost. Mluví o čtvrtém čtvrtletí a prodeji na klíčových trzích. A Česko pro nečeské firmy nikdy není klíčovým trhem…

Samsung Gear S

To Samsung u svých dalších hodinek zvolil jinou strategii. Gear S totiž fungují jako telefon, obsahují totiž slot pro SIM kartu, 2G/3G modul a aplikaci pro volání i SMS. Mobil je to ale značně malý, má totiž pouze 2″ displej Super AMOLED s rozlišením 360 × 480 px. Je ale zahnutý. Na rozdíl od LG vsadil Samsung na vlastní operační systém Tizen.

 

 

I zde najdeme dvoujádrový (tentokrát „jen“) 1GHz procesor, 512 MB RAM a 4 GB úložné paměti. Hodinky si rozumí s tuzemskými mobilními sítěmi v pásmech 900, 1800 a 2100 MHz, nechybí ani Wi-Fi 802.11b/g/n nebo Bluetooth 4.1. Protože jde o zmenšený telefon, uvnitř je také modul GPS a dokonce hlasová navigace od Nokie (Here). Dalšími senzory jsou akcelerometr, gyroskop, kompas, tlakoměr a měřič srdečního tepu. To zužitkují fitness aplikace jako S Health nebo Nike+.

Hodinky odolají prachu i vodě podle certifikace IP67. S 300mAh akumulátorem prý vydrží až dva dny, což ovšem říká i u modelu Gear 2 s menším displejem, stejným akumulátorem, které navíc nemají zabijáka energie, jakým je telefonní modul. Samsung Gear S budou taktéž k vidění na veletrhu IFA. Prodávat se začnou během října, cenu zatím neznáme.

 

Asus ZenWatch

Největší tajnosti zatím dělá Asus. Na sociálních sítích láká upoutávkami na hodinky s tradičním pravoúhlým displejem. Víme, že poběží na platformě Android Wear a očekáváme i podobné parametry, jako mají již dostupné LG G Watch nebo Samsung Gear Live. Od Asusu čekáme spíš cenové překvapení. Šušká se o tom, že by mohl ZenWatch prodávat jen za 100 až 150 dolarů. Potvrzeno to budeme mít až 3. září na veletrhu IFA.

Zdroj: LG, Samsung, Asus

Ohodnoťte tento článek!