Nativní klient úložiště SkyDrive se blíží, bude i možné nakoupit kapacitu navíc

0

Microsoft na své vzdálené úložiště hodně sází, v omezeném režimu se na něj napojuje platforma Windows Phone, s její další velkou aktualizací má ovšem přijít spojení mnohem těsnější. SkyDrive budou samozřejmě hodně využívat také Windows 8. De facto celý Microsoftí vesmír se budou točit okolo jediného úložiště, které bude za pár let pravděpodobně důležitější než pevný disk ve vašem počítači. Všechno na něj bude napojené, budeme na něj ukládat a synchronizovat data. V případě programů se například dočkáme dokonce zálohy nastavení.

Nepřehlédněte: SkyDrive: je a bude důležitější než pevný disk v počítači?

Stále platí, že zadarmo každý uživatel dostane 25 GB. To je velmi slušná nabídka, do budoucna je ale třeba počítat s tím, že sem někteří budou přesouvat do zálohy dat mnohem více. SkyDrive se alespoň tváří, že právě po tomhle baží. Brazilská stránka ukázala několik obrázků, na nichž můžeme spatřit možnosti nákupu dalších gigabajtů. Nabídky vypadají následovně:

  • za 20 GB zaplatíte ročně 10 dolarů,
  • za 50 GB zaplatíte ročně 25 dolarů,
  • za 100 GB zaplatíte ročně 50 dolarů.

Nejvyšší a nejdražší tarif kupodivu vychází v souboji v přepočtu ceny na gigabajt stejně jako nižší a levnější tarify. Při zaplacení vyššího tarifu obvykle dostanete výhodnější poměr. Microsoft ale „nadržovat“ nebude. Prostě si vyberete kapacitu, která vám sedí nejvíc, podle toho platíte a nebudete přitom znevýhodněni (ale ani zvýhodněni) oproti ostatním uživatelům. Přinejmenším to zní fér.

 

Cena za rok

Kapacita

Cena za gigabajt

SkyDrive Free

0 USD

25 GB

0 USD

SkyDrive +20

10 USD

20 GB

0,5 USD

SkyDrive +50

25 USD

50 GB

0,5 USD

SkyDrive +100

50 USD

100 GB

0,5 USD

Dropbox Free

0 USD

2 GB

0 USD

Dropbox Pro 50

99 USD

50 GB

1,98 USD

Dropbox Pro 100

199 USD

100 GB

1,99 USD

 

Dropbox momentálně poskytuje horší poměr ceny a výkonu.

Další obrázek ukazuje poutač na stažení aplikace pro počítač s Windows nebo OS X. O té zatím niv nevíme, ani jak bude vypadat. Předpokládá se, že Microsoft nahradí nepovedený Mesh službou typu Dropbox. Mesh se o to dříve pokoušel, ale vinou nepochopitelné komplikovanosti neuspěl. Pakliže ale se synchronizované úložiště konečně bude ukazovat ve SkyDrive přímo, respektive pokud budeme moci mezi počítači synchronizovat celé (až 100 GB velké) úložiště, Microsoft Dropbox převálcuje.

Zdroj: LiveSide.net | Gemind

Ohodnoťte tento článek!