Navigační revoluce: Here Drive+ bude pro všechny Windows Phone 8

0
Navigace dostane do vínku intuitivnější prostředí a pár vylepšení pod kapotou. Služba My Commute vám navíc bude ukazovat přibližný čas cest, které běžně každý den absolvujete. Dá vám proto vědět dopředu, že je čas vyrazit. Všechno důležité vám naznačí už samotná dlaždice, včetně plynulosti dopravy. Česko se ale zatím na seznamu podporovaných zemí samozřejmě nenachází.

Relativní nedostatek aplikací pro platformu Windows Phone je věc známá. Stížnosti lze vztáhnout také na oblíbené navigace. Pravda, většina majitelů je za vodou čistě z toho důvodu, že vlastní Nokii. (Podle statistiky tvoří ostatní značky zhruba desetinu ze všech prodejů Windows Phone.) Jak je známo, Nokia ke svým smartphonům přibaluje spoustu zajímavých pěkných aplikací, včetně navigace a map, použitelných i bez připojení. Co ale s frustrovanými uživateli, kteří měli po ruce maximálně předražené a nepříliš povedené aplikace?

Ti mohli buď zahodit svůj telefon, nebo se smířit s osudem. Nokia se ale rozhodla změnit stanovisko k poskytování map. Díky němu si bude moct pouštět kvalitní navigaci v autě i člověk, který si např. koupil HTC 8X. A bydlí v České republice. Ke konci týdne finská firma uvolní aktualizované verze aplikací Here Drive, Here Drive+ a Here Transit. Právě první dvě zmíněné nás zajímají nejvíc.

Dostupné budou prakticky všude. Aktualizované aplikace Here Drive+, Here Transit a Here Maps si budou moci stáhnout všichni uživatelé Windows Phone 8. Pokud měl někdo v telefonu pouze základní navigaci Here Drive, která se omezovala na navigování v jedné zemi, bude moci povýšit na Drive+. Kde a za kolik budou produkty dostupné, vysvětluje jednoduchý plánek od Nokie:

Dostupnost Nokia Drive

Kdybyste bydleli ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Anglii, Francii, Itálii, Německu či Španělsku, mohli byste používat Drive zdarma. U nás tato volba dostupná není. Zdaleka ne každý přitom vyžaduje více než navigaci v zemi, kde žije.

Abychom to shrnuli, tak Mapy budou dostupné zdarma pro všechny uživatele bez rozdílu. Transit bude zdarma jen někde, ale např. u nás za něj v případě zájmu dáte 1,99 €. Na Drive+ ze základní verze Drive budou moci povýšit majitelé telefonů Lumia 720, 521 a 520. A konečně, plná navigace bude ve všech zemích za 34,99 €. Necelá tisícovka je popravdě velmi rozumná cena, i vzhledem ke kvalitě produktu.

Ano! Konečně! To to trvalo! Zbývá jen pár dní, než si navigaci vyzkouší i majitelé Windows Phone od jiných výrobců. Vlastně jsem vždycky přemýšlel nad tím, proč se Nokia o své softwarové produkty nepodělí. Za prvé zbytečně fragmentuje již tak křehký a malý ekosystém Windows Phone, za druhé z toho nutně nemusí nic mít. Ani já jsem si kupříkladu nekoupil Lumii, abych měl navigaci. Takhle budou uživatelé spokojení a firma aspoň něco vydělá.

 

Zdroj: The official Nokia blog

Ohodnoťte tento článek!