Návrhy ke schválení nebo editace formátů od Microsoftu v nových Google Docs

0

Jak je to s Drive for Work

Předně si musíme dát na srozuměnou, jak je to se Drive for Work. Tato služba totiž jednomu uživateli nabídne neomezený prostor za 10 dolarů na měsíc. Což je opravdu dobrá cena. Potvrdilo se nicméně, že to platí jen ve firmách, kde mají aspoň pět zaměstnanců. Potřebují tedy pět uživatelských účtů.

Tip: Google odhalil nový čistý design Drive. Předělal i mobilní aplikace

Domácí uživatelé se musí spokojit s 1 TB prostoru za 10 dolarů. Což je podle mne pro většinu lidí ekvivalent firemní nabídky. Google si na akci I/O 2014 přichystal vlnu novinek napříč portfoliem a o novém designu Google Drive jsme již psali. Na konci dubna firma uvolnila kancelářské aplikace pro tablety s Androidem. Šlo však jen o textový editor a tabulkový kalkulátor.

Prezentace pro Android

Upravíte s nimi dokumenty i na cestách bez připojení. Základní dvojici Google doplňuje nástrojem na zpracování presentací. Prezentace Google najdete k dispozici zdarma v obchodě Google Play. V nadcházejících týdnech aplikace dorazí také na platformu iOS. S Windows si Google sice nerozumí, aspoň se však naučil editovat formáty používané balíkem Microsoft Office.

 

Přímá editace formátů od Microsoftu

Přímé editace nově umožňují jak mobilní, tak webové kancelářské aplikace od Googlu. To je velká věc, protože tyto aplikace jsou k dispozici zdarma. Microsoft má zadarmo pouze Office Online, jež funguje v prohlížeči. U internetového giganta jste dříve např. soubor ve formátu DOCX museli nejdříve zkonvertovat pro změnu do googlovského formátu. Jinak byl pouze ke čtení.

Uživatelé Chromu si zase mohou stáhnout vylepšený doplněk, jenž vám offline editaci formátů od Microsoftu umožní zrovna tak. I s ním otevřete dokumenty v Google Drive, Gmailu nebo na Chromebooku. Pokud budete vyžadovat spolupráci v reálném čase, budete data pochopitelně stejně muset převést do formátu Googlu.

Navrhované změny v novém režimu komentování

K pěkným novinkám v Dokumentech Google patří navrhované úpravy. Pokud chcete úpravu pasáže nejprve nechat schválit u svého kolegy, použijete přepínač a místo plnohodnotného přímého editování budete do dokumentu pouze přidávat návrhy. Kolega je uvidí a prostřednictvím komentáře odevzdá zpětnou vazbu. Změnu buď potvrdíte, nebo smažete.

Prozatím návrhy nespatříte na mobilech, k dispozici jsou pouze na webu. Časem se ale dočkáme. Návrhy do dokumentu vloží kdokoli, kdo má právo v něm zanechávat komentáře.

Návrhy v Dokumentech Google

Zdroj: Google Drive Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. zajímavý článek a neutrálně podaný, díky LukFi. Uvidíme co se z toho vyvrbí. Mě osobně nejvíce zajímá, jaké přesně custom čipy AMD Verizonu nabídne ?  ( Piledriver ? Steamroller ? Jaguar ? APU ? )

 2. Korekce. Intel modifikované procesory nabízí.

  http://www.pcworld.com/article/2047423/intel-expands-custom-processor-business.html

  Doporučuji smazat následující špatnou větu:

  “V oblasti mikroserverů ale firma lehce zaspala, na zakázku upravené procesory nenabízí a v případě Verizonu podle všeho přišla o lukrativního zákazníka, takže důvod k radosti rozhodně nemá.”

  Pokud SeaMicro prodalo variantu s Opteronem, pak proč mlží a neuvádí klíčovou část názvu? Tudíž je prqavděpodobnější, že Verizone skutečně vybraL Intelovskou variantu a AMD se to nehodí do PR. (Nemluvě o tom, že pravděpodobně by se Opterony výrazně prodražily na licencích neb by jich potřebovali víc než Xeonů.)

 3. Díky za upozornění, to mi zrovna uniklo.

  Nevím, proč AMD mlží, možná je to jenom opomenutí. Ale vzhledem k tomu, že asi před týdnem AMD oznámilo, že bude Verizonu dodávat servery na míru, tak si nemyslím, že by kupovali servery s Intelem. Ne všechno, co na tom potřebují spouštět, je navíc vázáno licencemi na počet jader. Co jsem pochopil, tak zákazníkům nabízejí osobní cloudové úložiště a firmám budou pronajímat výpočetní výkon nejspíš jako IaaS – píše se o tom jako konkurenci pro Amazon Web Services.

 4. “V oblasti mikroserverů ale firma lehce zaspala a v případě Verizonu podle všeho přišla o lukrativního zákazníka, takže důvod k radosti rozhodně nemá.”

  Dá sa s tým súhlasiť avšak nové “Atomy” alias 8 Core Avoton / Rangeley vypadajú veľmi nádejne.

  Intel Atom C2750 – 8 Core Avoton / Rangeley Benchmarks – Fast and Low Power

  zdroj: http://www.servethehome.com/Server-detail/intel-atom-c2750-8-core-avoton-rangeley-benchmarks-fast-power/

  To však nič nemení na tom, že gratulace AMD k tomuti dealu s Verizonom.

 5. Viem, že Dell používa Dell “Fortuna” Server

  zdroj: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QT8wEgjwr7k

  Překvapení: Dell bude mít servery s VIA Nano

  zdroj: http://www.extrahardware.cz/prekvapeni-dell-bude-mit-servery-s-nano

  VIA Nano Processor Powers Next-Generation Data Center Servers
  zdroj: http://via.com.tw/en/resources/pressroom/pressrelease.jsp?press_release_no=3568

  A potom Travla poskytuje zaujímavý 19″ Chassis pre DIY (Do it yourself) samozrejme myslené na firemnej báze, nie že to doma na kolene zrajbuješ i keď ani to nie je vylúčené 🙂

  Travla T30C0 with 48 VIA Isaiah core

  3U 19” Blade Server Chassis for our EPIA Pico-ITX series. Using this rack solution, you are able to put 12 hot-pluggable VIA Pico boards in just 3U! This would make an ideal energy and cost efficient multi-node web server based on very reliable embedded technology. The built-in VIA PadLock AES hardware encryption will allow you to implement military grade security for your network communications and local/remote storage, finally turning your server into a hard to beat Cipher Monster.

  Our personal data do need more protection, not less! Listen to the Cipher Monster. You can easily make use of the VIA PadLock AES encryption: It is supported by the Linux mainstream kernel since 2.6.x and with a few config adjustments to OpenSSL, every application using this library can benefit from hardware accelerated #AES cryptography calculations, taking away load from the main CPU. Works very well with the Apache webserver and mod_ssl or Wu-FTPd/SSL. See a nice list of applications using the OpenSSL library here: http://www.openssl.org/related/apps.html

  • 3U rackmount server chassis designed for 12 x Pico-ITX motherboards

  • 12 x VIA EPIA P910-10Q Pico-ITX motherboards = 48 ‘Isaiah’ cores

   zdroj: http://www.travla.com/business/index.php?id_product=74&controller=product

  Z niečim koncepčne podobným sa hrali svojho času aj v jednej českej webhostingovej spoločnosti

  Zaujímavé skúsenosti s VIA CB-8X90 resp. blade serverom VIA BS-21800 2U

  zdroj: http://datacentrum.wedos.com/a/169/prvni-pohled-mini-blade-servery-via-cb-8×90.html

  zdroj: http://datacentrum.wedos.com/a/179/mini-blade-servery-odlozeny.html