Proti Netflixu, Disney+ a dalším půjde Peacock, streamovací služba Universalu

3

O tom že vlastní streamovací službu chystá i NBCUniversal, jsme psali již o prázdninách. Americký mediální obr Comcast, který zmíněné filmové a televizní studio vlastní, teď prozradil další detaily. Nová platforma odstartuje v dubnu 2020 a bude se jmenovat Peacock. Název odkazuje na ikonického páva, který je již od 50. let minulého století logem televize NBC.

Peacock hned při startu nabídne přes 15 000 hodin videí a bude hrát důležitou roli i ve vysílání letní olympiády v Tokiu. Opře se o archivy NBC, hispánské televize Telemundo, filmy z produkce Universal Pictures, DreamWorks Animation a Focus Features. Hlavními taháky jsou podle Comcastu dva mockumentární seriály The Office US a Parks and Recreation, které bude vysílat exkluzivně a které jsou dnes na konkurenčních platformách vůbec nejvíce streamovanými pořady. Pro Peacock také vznikne reboot sci-fi klasiky Battlerstar Galactica.

Z dřívějšího oznámení firmy též víme, že nová služba nabídne minimálně dva tarify. Jeden bude zdarma, avšak videa budou přerušována reklamou. Placený tarif bude bez reklam. Peacock nejdříve odstartuje v USA a na „dalších hlavních světových trzích“. Jestli mezi nimi bude i Česko, to zatím nevíme. Nově spuštěný web ale hlásí, že služba zde není dostupná. Při přístupu přes VPN s americkou adresou pak zobrazí upoutávku s Jimmym Fallonem.

Členové organizace MPAA (tzv. hollywoodská šestka) jedou sólo a každé ze studií již má nebo chystá vlastní streamovací službu, kde bude mít vlastní obsah (zpravidla) exkluzivně. Jen považte:

  • Netflix: Netflix
  • Paramount Pictures: Paramount+
  • Sony Pictures Entertainment: Sony Crackle
  • Universal Studios: Peacock
  • Walt Disney Studios / Fox: Disney+, Hulu
  • Warner Bros: HBO Max

Zdroj: Comcast

Proti Netflixu, Disney+ a dalším půjde Peacock, streamovací služba Universalu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE