Nebezpečná nová technologie roku 2011: Amazon Silk

0

Ceny se udělují za leccos, stejně tak se uděluje řada anticen. Je přitom jedno, v jakém odvětví, myslím, že ceny pokrývají všechno, co lze ocenit. Nedávno se také udělila ocenění v rámci Big Brother Awards, což je soutěž vyhodnocující největší narušitele soukromí. Alespoň se tak presentuje. Porota v již sedmém ročníku pečlivě zhodnotila uplynulých dvanáct měsíců a vybírala z více než 120 nominací, které ovšem zaslala veřejnost. Mezi těmi, kdo se dostali na první místa v různých kategoriích, byste našli také Ministerstvo zdravotnictví nebo Český statistický úřad.

Nás ovšem soutěž zajímá díky jedné konkrétní kategorii. Ta se nazývá Nebezpečná nová technologie. Rok 2011 ovládl Amazon se svým prohlížečem Silk. Pokud nevíte, oč jde, můžete si přečíst náš starší článek. Tenhle prohlížeč se zatím na Windows nepodíval, možná k tomu ale dojde. Jeho myšlenkou je využít sílu serverových farm ke zpracování webových stránek do stavu, který lépe vyhovuje podmínkám mobilního použití. Silk se primárně vyskytuje v tabletech, kde se počítá s mobilním připojením.

Čtěte: Amazon Silk: revoluční prohlížeč, nebo jen sprostá kopie Opery?

Právě přenesená data vám prohlížeč ušetří, protože vzdálený server stránku upraví a zkomprimuje, takže se vám rychleji načte a vy reálně přenesete méně dat. To jsou hned dva positivní faktory. Jenže Amazon má tím pádem dokonalý přehled o tom, které stránky (a kolikrát) jste navštívili. A potenciální problémy se soukromím uživatele dovedly Silk k tomu, že nakonec dostal titul Nejnebezpečnější nová technologie roku 2011. Otázku soukromí jsme se v našem článku také rozebírali, takže se k němu neváhejte vrátit.

Zdroj: Big Brother Awards

Ohodnoťte tento článek!