NEC MGX: drahý netbook z nerezavějící oceli

0

7palcový notebook od společnosti NEC s názvem MGX má být vyrobený z nerezavějící oceli, a bude vybavený OLED displejem.

Zatímco tablety a ultratenké notebooky jsou na vzestupu, netbooky nesmí zůstat pozadu a jejich výrobci pracují na znovuobnovení některých typů. Japonská společnost NEC se o to pokouší s nově oznámeným netbookem nazvaným MGX.

Podle webu Laptoping bude 7palcový notebook tenký 1,01 cm a bude vyrobený z nerezavějící oceli. Součástí je malá klávesnice ve stylu chiclet, její velikost však bude omezena již kvůli drobnému OLED displeji s rozlišením 1024 × 600 obrazových bodů. Displej bude pravděpodobně lesklý, nebylo by však překvapivé, kdyby zde bylo přítomné sklo Gorilla Glass. Další specifikace zahrnují všechnu důležitou Wi-Fi a 3G konektivitu.

NEC MGX

Co se týká softwaru, očekává se, že na MGX poběží verze Androidu. Zdali to bude Gingerbread, Honeycomb nebo Ice Cream Sandwich, je zatím neznámé. Zařízení má mít 10 hodinovou výdrž na baterii a hmotnost pouhých 0,36 kg.

Datum vydání přístroje zatím nebylo stanoveno, zřejmě nejpravděpodobnější je uvolnění až v roce 2013. Jeho cena má být podle zdroje kolem 80 000 jenů (kolem 19 500 Kč). Je tedy jasné, že za takovou cenu by netbook měl na uživatele dělat dojem.

Zdroj: notebookcheck.net

NEC MGX

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář