NEC MultiSync EX201W: 20 “ obrazu na 1,9 cm tloušťky

0

NEC dnes v USA uvedl na trh svůj nejnovější přírůstek do řady MultiSync EX, konkrétně model MultiSync EX201W. Novinka se chlubí zejména tloušťkou 1,9 cm, díky které bude zřejmě ideálním použitím upevnění displeje na stěnu.

Širokoúhlý LCD panel je podsvícen LED diodami, vzhledem k nízké tloušťce si můžeme tipnout na okrajové podsvícení (edge-LED). Na úhlopříčce 20 “ (50,8 cm) je zobrazeno 1600 × 900 pixelů, matrice je klasického typu TN. Odezva činí nicneříkajících 5 ms, jas dosahuje až 250 cd/m2 a dynamický kontrast se pohybuje až do 25 000 : 1. Když uvážíme, že poměr DCR na moderních LCD panelech dosahuje mnoha milionů ku jedné, můžeme i přes nejednoznačnost onoho čísla říci, že tohle nebude nic skvělého.

Tenký NEC MultiSync EX201W se dodává v černé i bílé variantě

Ve prospěch monitoru mluví vestavěné senzory okolního osvětlení nebo lidské přítomnosti a port USB 2.0. Spotřebou se monitor udrží do 21 W, můžete ji podstatně snížit přednastaveným ECO profilem. Máme tu i měřák zanechané uhlíkové stopy, ne že by běžnému uživateli k něčemu byl. Zapojit displej můžete na vstupy DVI a DisplayPort.

NEC MultiSync se začal v USA prodávat za 229 USD, což je v přepočtu nějakých ne moc pěkných 3800 Kč. Relativně vysokou cenu ospravedlňuje velmi nízká tloušťka, vlastnosti ji ale moc nepodporují.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!