NEC MultiSync EX231W: TN s vizáží profesionála

0

V Japonsku sídlící společnost NEC tento měsíc uvádí další monitor do své bohaté sbírky, tentokrát však nečekejte dechberoucí parametry. Vše bylo podmíněno koncové ceně a ekologii, která se dnes skloňuje ve všech pádech: ekologickému monitoru sluší třeba LED podsvícení, kterým novinka pochopitelně disponuje.

Úhlopříčka panelu jest 23″, použité rozlišení je moderních 1920 × 1080 px. Matrice již zmíněna byla stejně jako podsvícení, obé doplňuje statický kontrast 1000:1 (dynamický 25 000:1). Odezva je průměrná 5ms, výrobce musíme pochválit za tenký rámeček a „firemní vzhled“ (kam je asi produkt také určen). Co se vstupů týče, vystačit si musíte s DVI a DisplayPortem, potěší přítomnost USB hubu a integrace světlocitlivých senzorů, jež se postarají o automatickou regulaci jasu (a tím podstatně sníží spotřebu).

Hra na profesionála pokračuje, s monitorem můžete provádět roztodivné psí kusy díky podpoře pivotu. Solidní dojem z výbavy však přeci jen kazí ona nepříliš dobrá matrice, inu co naplat: prodejní cena by měla být €359 (9000 Kč) a záruka tříletá, podle mého názoru se však nejedná o příliš výhodnou koupi.

Zdroj: techPowerUp!

NEC MultiSync EX231W: TN s vizáží profesionála

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte