NEC představuje 27″ s nadstandardním rozlišením

0

Panely s větší úhlopříčkou se obecně tak často na trh neuvádí, prim hrají monitory do velikosti 24″ a níže. NEC konečně vstoupil i do segmentu těchto rozměrných krasavců, učinil tak s elegancí sobě vlastní – 27″ zařízení s rozlišením 2560 × 1440 px (a poměrem stran 16:9) jsou i dnes stále spíše raritou, nepočetný klub rozšiřuje právě japonský výrobce.

Model NEC MDView271 je určen spíše do nemocnicí (potažmo kanceláří doktorů), nabízí totiž schopnosti, které v domácích podmínkách asi neupotřebíte. Za vše mluví 10b P-IPS matrice: panel samotný rozšiřuje barevnou škálu ještě užitím tří 14b programovatelných tabulek, čímž se dá přesně zkalibrovat pro prohlížení takových specifických „dokumentů“, jako jsou rentgenové snímky apod.

Pokud byste po podobným panelu zatoužili, můžete od NECu mít PA271W, 27″ variantu námi recenzovaného PA241W. PA271W mimochodem v redakci právě máme, zajímavosti jako skutečně 10bitové zobrazení nebo propracované funkce se objeví v článku v nejbližší době. Tento hardwarově zřejmě stejný či takřka stejný monitor pořídíte za asi 30 000 Kč. Pokud se vám líbí jen rozlišení 2560 × 1440 px, na němž zobrazíte třeba dvě okna s pěkným rozlišením 1280 × 1440 px, a současně byste chtěli lidštější cenu, má pro vás konkurenční Dell model U2711H.

Samozřejmostí je podpora funkce pivot, zařízení je tedy možno natáčet, výškově nastavovat a otáčet. NEC samotný svou novinku prezentuje jako náhražku dvou monitorů, při takovém rozlišení vám asi opravdu bude stačit pouze jeden. Cena oznámena nebyla, neočekávejte ale dostupnost v běžných e-shopech. Kdo ví, třeba Japonci brzy přijdou i s ryze desktopovou variantou.

Zdroj: NordicHardware

Ohodnoťte tento článek!