NEC přichází s novou UM sérií interaktivních ultra-short projektorů

0

Nový design, funkce a nové možnosti konektivity přináší novinka nabitá technologiemi.

Brno, 31. ledna 2013 – společnost NEC Display Solutions Europe představila novou UM sérii interaktivních LCD projektorů s ultra krátkou projekční vzdáleností, které přináší lepší interaktivitu, kvalitu, konektivitu a flexibilitu, v souladu s nejmodernějšími trendy interaktivity.

Na základě velmi úspěšné NEC M-série přichází další derivát této úspěšné řady projektorů, v podobě modelu s ultra krátkou projekční vzdáleností (UM), který je navíc vybaven (volitelně) možností interaktivního modulu. S projekčním poměrem 0.36:1 nehrozí žádný stín a oslnění při práci s interaktivní tabulí. Výkon až 3.300 ANSI lumenů zajistí jasný a ostrý obraz i při jasném denním světle. Velmi dlouhá životnost lampy, až 8000 hodin (v ECO režimu) výrazně snižuje provozní náklady. Zákazníci si také mohou vybrat integrovanou interaktivitu založenou na Luidia eBeam technologii. Přijímač a interaktivní pero, včetně eBeam softwaru v různých lokalizacích včetně českého jazyka může být zakoupen jako volitelné příslušenství, případně v tzv. interaktivním kitu. Další možností je zakoupení již zmíněného kitu společně s magneticko-keramickou tabulí odpovídající velikosti (73“ s projektory 4:3 a 93“ s projektory 16:9).

Modely nabízí rozlišení XGA (1024 × 768) a WXGA (1280 × 800), vysoká kvalita obrazu je zajištěna také zlepšeným kontrastním poměrem, 3000:1 a vyšším jasem až 3300 ANSI lumenů, podle modelu. Všechny modely jsou dodávány standardně s držákem na zeď, který umožňuje snadnou instalaci zajišťující nejen dokonalý obraz, ale přináší také významnou úsporu času při nastavení.

NEC UM330W NEC UM330W NEC UM330W

U nových projektorů UM série byla vylepšena také konektivita, projektory disponují dvěma HDMI porty, které jsou propojeny rovněž s interním reproduktorem, VGA konektory, USB konektorem pro přenos obrazu, kabelovým (LAN) a bezdrátovým (W-Lan) připojením sloužícím jak k administraci projektoru, tak k zaslání obrazových dat po síti. Spolu s představením nové „UM“ řady přichází NEC také s bezplatnou aplikací Wireless Image Utility, která je k dispozici pro platformy iOS.

Pomocí této aplikace je možné bezdrátově prezentovat z Vašeho mobilního zařízení, iPhonu, nebo iPadu. Takzvaný přenos pomocí „Živé kamery“ Vám umožní povýšit Vaše mobilní zařízení na vizualizér, fotoaparát, kameru, která je ihned schopna přenést obraz na Vaši projekční plochu.
S integrovanou funkcí prohlížeče lze snadno prohlížet webové stránky, přidávat poznámky, zvýraznit určité oblasti prezentace, případně s integrovaným prezentérem spustit a ovládat prezentaci přímo z vašeho mobilního zařízení.

Projektory podporují tzv. DisplayNote aplikaci, což je obrovskou výhodou pro prezentujícího, případně pedagogy, kteří chtějí posluchače skutečně vtáhnout do děje prezentace nebo výuky. Po zapnutí projektoru je možné propojit tablet nebo mobilní zařízení na platformě iOS, případně Android společně s projektorem a interaktivní tabulí a umožnit tak novou generaci interaktivní výuky.

Posluchači, nebo žáci mohou ze svých mobilních zařízení (platforma iOS, Android), bez nutnosti osobní přítomnosti u interaktivní tabule, vstupovat do právě probíhající prezentace, případně výuky. Jediné co k tomu potřebujete je aplikace DisplayNote s patřičným počtem licencí (jedna licence tzv. Display note prezenter je poskytována při zakoupení interaktivního balíčku zdarma). Alternativně je možné pracovat s modulem eBeam a Education Suite a přidat tak řadu výukových nástrojů a funkcí.

V souladu s kampaní „NEC Green Vision“ mají nové projektory UM-série několik funkcí s ekologickými benefity. Je to např. zdvojnásobení životnosti lampy, až na 8000 hod. Navíc je možné jediným dotykem na tlačítko Eco na dálkovém ovládání nebo projektoru zvolit některý z Eco režimů, které snižují spotřebu energie a prodlužují životnost lampy. Díky dalším funkcím jako je carbon metr, automatické vypnutí a funkce časovače jsou projektory nové UM série šetrné k životnímu prostředí a dosahují velmi nízké spotřeby elektrické energie.

Dostupnost a záruka
Projektory UM série jsou dostupné od ledna 2013. Společnost NEC Display Solutions Europe poskytuje na projektory záruku 36 měsíců, systémem door-to-door. Na lampu je poskytována záruka 6 měsíců / 36 měsíců (v případě tzv. Education registrace) nebo 1000 hodin /3000 hodin (v případě tzv. Education registrace), podle toho, co nastane dříve.

Ohodnoťte tento článek!