Nečekané: HTC kupuje za 300 milionů S3 Graphics

0

HTC kupuje S3 od VIA a WTI. Pod podivnými zkratkami se skrývá významná akvizice v hodnotě 300 milionů amerických dolarů. Tuto částku totiž tchajwanský výrobce telefonů a tabletů zaplatí společné firmě VIA a investičními fondu WTI za společnost S3 Graphics.

S3 je legendou, ještě před deseti lety byla významným hráčem na poli grafických čipů, až v posledních letech se výrobce soustředil hlavně slabší a nízkoodběrové grafiky pro čipsety VIA, případně v podobě PCIe karet Chrome XXX.

VIA dostane 147 milionů, WTI zbylých 153 milionů. Co přesně plánuje nový majitel s S3 Graphics dělat a jestli zachová blízké partnerství s VIA, je zatím záhadou.

Teoreticky může navrhovat ultramobilní čipy pro produkty HTC, které si pak jako firma nechá společně s dalšími procesory vyrobit u dalších firem. S3 má taky celou řadu cenných patentů, vždyť se také kvůli nim soudí s Applem. Apple si také koupil polovodičové firmy P. A. Semi a Intrinsity, které pro ní ladí čipy Apple A4/A5, jež pak vyrábí Samsung (zatím).

Obchod by měl být dokončen ještě tento rok, pokud s ním nebudou mít problémy regulační úřady.

Zdroj: VIA

Ohodnoťte tento článek!