Nechcete kabely? Dell začal prodávat první počítač s bezdrátovým napájením

4
Dell Latitude 7285

Americký výrobce počítačů letos v lednu představil první tabletobook s bezdrátovým nabíjením, ale až nyní po půl roce jej začal prodávat. Dell Latitude 7285 stojí v základní konfiguraci 1199 dolarů. To ale dostanete jen tabletovou část s 12,3″ displejem o rzlišením 2880 × 1920 px, procesorem Intel Core i5-7Y54 (2× 1,2–3,2 GHz), 8 GB RAM a 128 GB SSD. Nejvyšší konfigurace s rychlejším procesorem, dvojnásobkem RAM i SSD stojí 2139 dolarů, v ceně je už také podsvícená klávesnice a stylus.

Samotný tablet měří 275 × 209 × 7,3 mm a váží 680 gramů. Na těle jsou dva Thunderbolty 3 sloužící i pro napájení, zvukový jack a čtečka microSD karet. Na spodku je tam magnetický konektor pro připojení klávesnice. U displeje najdeme infračervený snímač pro přihlašování Windows Hello.

Přídavná klávesnice označená jako Productivity Keyboard K17M se prodává i zvlášť za 250 dolarů. Má poměrně velký stylus a disponuje vlastním 22Wh akumulátorem, který prodlouží výdrž počítače z 6 na 9 hodin.

Dell však zvlášť prodává také Wireless Charging Keyboard K02T za 380 dolarů, která navíc počítač doplní o bezdrátové nabíjení Witricity. K tomu však budete potřebovat ještě zvláštní nabíjecí podložku za 200 dolarů. Dell prodává i výhodnější set klávesnice a podložky za 550 dolarů. Witricity využívá principu magnetické rezonance a prostoupí i překážkami, bude tak například možné notebook nabíjet i bez vytažení z brašny. Ale kdo za tuto výhodu zaplatí 550 dolarů?

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

   • Jasně. Takže když má celá firma D-docks, tak ji čeká přezbrojení. :-/
    A krom toho, zastrkávat někdo zboku kablíčky, to jsme jak někde u domácího Aceru. Krása doků je přece v tom, že do něj notebook pohodlně vložím a pak zase vycvaknu.

    • „Přezbrojení“ se většinou dělá postupně, jak jednotlivé komponenty zastarávají. To není nic divného. Sám jsem měl klasický Dellácký dock a že by to bylo „pohodlné zacvaknutí“ se moc říct nedá. I se správně nastaveným spacerem to bylo o ježdění zleva doprava s několikakilovým notebookem. Místo toho připojit jeden jediný kabel z boku, kterým se řeší úplně všechno od napájení po připojení několika monitorů, je aspoň pro mě mnohem pohodlnější.