Něco pro piráty: box na pevné disky Zalman ZM-VE200

0

Firma Zalman je známá hlavně díky chlazení počítačových komponent. Nyní se pustila do nové oblasti a představuje box na pevné disky Zalman ZM-VE200. Je vyrobený z hliníku, což určitě vaše pevné disky ocení kvůli odvodu tepla, navíc kovové provedení přitáhne nejeden pohled. Box podporuje klasické pevné disky i SSD jednotky. Na těle boxu je i přepínač pro ochrana proti zápisu na disk, možná si díky němu zavzpomínáte na zašlou slávu disket. 

Zalman ZM-VE200

Nejzajímavější funkcí je přímá podpora souborů ISO. Na disk stačí nahrát libovolný obraz disku a ten na malém displeji pomocí otočného ovladače vybrat. V systému se bude image tvářit jako virtuální CD/DVD mechanika.

Zalman ZM-VE200

Box můžete připojit pomocí USB 2.0, nebo eSATA, napájení je řešené přes USB kabel. Škoda absence podpory USB 3.0. Box se dodává ve stříbrném a černém provedení, součástí balení je kromě samotného boxu i pouzdro, USB 3.0 a eSATA kabel, šroubovák a dva šroubky a manuál.

Zalman ZM-VE200

Cena by se měla pohybovat kolem 34,50 €, existuje i varianta bez funkce virtuální jednotky, kde je cena výrazně nižší, zaplatíte za ní zhruba 11,50 €.

Rozměry

 135,3 (d) × 78,6 (š) × 13,1 (v) mm

Hmotnost

 98,5 g

Použité materiály

 Hliník, akrylát, polykarbonát

Velikost HDD

 2,5″ SATA HDD

Rozhraní

 USB 2.0 (USB 1.1 kompatibilní), eSATA

Přenosová rychlost

 USB 480 Mbps, eSATA 3 Gb/s

Rychlost HDD

 5400 ot./min nebo 7200 ot./min, příp. SSD

Napájení

 Přes USB kabel

Barva

 Černá, stříbrná

Zdroj: vr-zone.com

Něco pro piráty: box na pevné disky Zalman ZM-VE200

Ohodnoťte tento článek!