Nehalem s IGP se opozdí

0

V souvislosti s platformou LGA1160 se od začátku hovořilo o dvou procesorech: čtyřjádrovém Lynnfieldu (mobilní verze: Clarksfield) a dvoujádrovém Havendale (mobilní verze: Auburndale), který bude ale obsahovat i grafické jádro. Nejnovější dokumenty Intelu ale prozrazují, že vydání Havendale bylo odloženo až na počátek příštího roku.

Na uniklém kousku prezentace, kterou Intel rozeslal svým partnerům, se píše mimo jiné to, že prototyp Lynnfieldu podle plánu nabootoval do Windows a Linuxu, což značí jistou úroveň provozuschopnosti procesoru. Dále se dozvídáme, že tento procesor bude vypuštěn jako „Holiday Refresh 2009“, takže s největší pravděpodobností příští léto. Havendale s integrovanou grafikou ale vyjde až v lednu 2010. Až tehdy nabídne platforma LGA1160 plnou podporu technologie vPro, která je užitečná pro podniky. Ty si do té doby budou muset vystačit se systémy na bázi Core 2 do socketu LGA775.

Zpoždění Havendale určitě potěší oba hlavní soupeře Intelu, tedy AMD a Nvidia. AMD také vyvíjí procesor s integrovaným grafickým jádrem, ale současný plán staví jeho vydání někam na přelom let 2009 a 2010. Intel i AMD sledují jasný cíl – zbavit se dalších dodavatelů čipových sad s IGP pro své procesory. A tím dalším dodavatelem není nikdo jiný, než Nvidia.

 Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!