Neherní software na Steamu? Možná se zde bude prodávat, napovídají kategorie

0

Nové dotekové prostředí Metro ve Windows 8 bude spoléhat na jeden velký katalog aplikací. Pokud budete chtít nějaký prográmek, sáhnete sem. Naproti tomu nám bude stále scházet ucelený katalog běžných desktopových programů. Windows Store bude obsahovat pouze pár odkazů na ně, to ale není ono. Možná, že nám sen splní původně herní distribuční platforma Steam. Firma Valve se asi nejvíce proslavila sérií Half-Life, kromě těchto stříleček z první osoby se ale velmi uchytila digitální distribuce her skrze její Steam. Na něm firma vydělává opravdu slušně.

Tip: Steam rozjel velké letní výprodeje her, slevy jsou i více jak 80 %!

Letos v lednu bylo zaznamenáno pět milionů lidí připojených současně. Budou mít ale všichni tito hráči zájem o počítačové programy? V aplikaci pro Android si někdo všiml nových kategorií. Je přitom celkem jasné, že Education nebo Accounting asi nebudou mít s hraním příliš společného. Zhruba desítka kategorií dává tušit, že se Valve pokusí prodávat skrze svou distribuční platformu také neherní software. Oficiálně ovšem nic potvrzené nemáme. Rozšiřování portfolia úspěšné služby se nicméně zdá být samozřejmým a logickým krokem.

 

Již v tuto chvíli můžete v nabídce najít položky, které byste těžko označili za hry. Film Indie Game: The Movie nebo digitální knihu Portal 2 – The Final Hours ale se Steamem stále spojuje herní tématika. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se Valve například podařilo prodávat zde filmy nebo seriály. Steam by tak plnil úlohu komplexní zábavní služby. Prozatím si musíme počkat na to, až firma zaplní prázdné kategorie softwarem. Pokud k tomu vůbec dojde.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!