Nej.cz bude třetím největším poskytovatelem internetu. Spojí velké i malé providery

3
Nej.cz
Nej.cz

Finanční skupina Kaprain má ambice vytvořit důstojnou konkurenci pro O2 a UPC. Už dva roky pohlcuje menší regionální poskytovatele připojení v čele s Nej.cz a Rio Media. Dnes oznámila, že letos tyto firmy spojí pod jednu značku Nej.cz.

Konsolidací společností poskytujících služby elektronických komunikací vytváří skupina Kaprain třetí největší společnost na trhu, která bude pod značkou Nej.cz poskytovat služby více než dvěma stům tisícům lidí ve více než osmdesáti lokalitách,“ říká Jaroslav Hanyk, generální ředitel Nej.cz. „Zároveň jsme připraveni na vyhledávání dalších zajímavých akvizičních příležitostí,“ dodává.

Největším poskytovatele v Česku je momentálně O2 se 718 000 přípojkami. UPC letos pokořilo hranici 500 000 přípojek. Nej.cz bude pod jednou značkou kombinovat různé metody připojení. Samotné Nej nabízí služby v 70 obcích, kde 70 000 zákazníků dodává kabelovou televizi a 33 000 i internet. Optická síť Rio Media působí zhruba v 30 obcích a měla by mít okolo 100 000 zákazníků. Od roku 2009 Riu patří i Mates AD (802.cz), který na Moravě rozšiřoval především Wi-Fi přípojky.

Nej.cz bude třetím největším poskytovatelem internetu. Spojí velké i malé providery
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Třetí největší poskytovatel připojení k internetu je nedosažitelný, pokud je míněno počtem zákazníků. Minimálně 3 mobilní operátoři mají miliony zákazníků. A velká většina používá připojení k internetu.

    • To je slovíčkaření. Asi bych pořád rozlišoval mezi pevným připojením a mobilním internetem s limitem dat. Dokud uživatelé skutečně nebudou muset řešit mega- a gigabajty, pak se obě služby srovnají. Ale i tak bude síť postavená na kabelech, optice nebo vyhrazeném rádiovém pásmu lepší než mobilní síť.