Nejdůležitější funkcí za poslední léta ve VLC media bude podpora Chromecastu

0

Tahle novinka asi další komentář nepotřebuje. VLC media player, častá volba uživatelů desktopu pro přehrávání filmů, bude podporovat Chromecast. Troufám si tvrdit, že tato funkce zaujme nejednoho člověka, který nad koupí malého zařízení od Googlu otálel.

Tip: Chromecast za americkou cenu. Mall.cz jej prodává jen za 799 Kč

Z osobního počítače bude najednou velmi snadné streamovat obraz do monitoru či televize bezdrátově, stačí do HDMI připojit Chromecast. Vývojáři chystanou podporu oznámili na oficiálním fóru.

 

Jako první se dočká mobilní aplikace pro iOS, pravděpodobně někdy v rozmezí od čtyř do šesti týdnů. Vývoj se nicméně může protáhnout, berme to proto s aspoň lehkou rezervou. S dalším odstupem pak budou následovat varianty VLC media playeru pro Windows, Linux a OS X. A snad i pro Android.

V těchto případech bude vývoj těžší, neboť Google neuvolnil API pro desktopové aplikace. Autoři musí přijít na to, jak vzdálené přehrávání zprovoznit i bez pomoci internetového giganta. Máte už doma Chromecast? Pořídíte si jej díky podpoře ze strany VLC?

Zdroj: Gigaom via Chrome Story

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ono to tam bude, identický jak se doprodává s FX-8150. Ten chladič už mám a na tetsování je OK. SIce hlučný (na max), ale chaldící výkon to vcelku má. Takže FX-9370 jsem koupil v CZC ještě za levnější cenu než je nyní :-). Měli tam asi an týden chybnou cenu včetně 9590 a kdo to tehdy vychytal, je vysmátý 🙂