Nejen firemní NEC MultiSync EA304WMi: 30 palců, 2560 × 1600 a pivot

0

NEC na český trh oficiálně uvedl 30palcový monitor NEC MultiSync EA304WMi určený především pro náročnou firemní klientelu. Krom zmíněné úhlopříčky nabídne nový LCD monitor i širokoúhlé rozlišení 2560 × 1600 obrazových bodů, matrici AH-IPS, vysoce nastavitelný stojan s možností orientace na výšku a v neposlední řadě značně širokou konektivitu či úsporu provozních nákladů. To poslední platí samozřejmě zejména při upgradu ze srovnatelného staršího monitoru používajícím podsvit CCFL.

Širokoúhlý formát 16:10 představuje velkoryse pojatý pracovní prostor, vhodný např. pro editaci dvou dokumentů velikosti A4 v režimu side-by-side. Tím samozřejmě značně vzroste efektivita práce a zároveň se ušetří za provoz případného druhého monitoru. Aby byl monitor skutečně univerzální a poskytl vysokou ergonomii při všech typech úloh, je další nezbytností systém pivot umožňující otočení o 90 stupňů a práci v orientaci portrét. Výšková nastavitelnost je pak v rozmezí 130 mm a v nabídce jsou nepřeberné možnosti naklonění či otáčení kolem osy.

 

Zajímavý je rozhodně systém automatického nastavení jasu, který umí pracovat nejen s informací o okolním osvětlení, ale i se zobrazeným obsahem. Výsledkem tak může být třeba ubrání celkového jasu při převažující bílé barvě na pozadí. Kdo v poslední době nějaký MultiSync používal, toho samozřejmě nepřekvapí ani kombinovaná automatika řízení jasu a ani velmi dobré ovládání nabídky OSD.

Monitor EA304WMi je vybaven i integrovanými reproduktory, konektorem pro sluchátka a rovněž nepostradatelným USB rozbočovačem. Z kabelových vstupů pak výrobek na svém těle nese čtyři konektory: VGA mini D-Sub 15pin, DVI-D, DisplayPort a HDMI. Splněny jsou ekologické normy TCO Edge 1.2, EPEAT Gold, ErP compliant či TCO 6.0. Monitor by už měl být v českých e-shopech široce dostupný za ceny začínající těsně pod 35 000 Kč vč. DPH.

NEC MultiSync EA304WMi
NEC MultiSync EA304WMi


Zdroj: nec-display-solutions.cz

Ohodnoťte tento článek!