Nejen Haswell trápí řadič USB 3.0. Problém má i tablet Surface Pro od Microsoftu

0

O chybě v řadiči USB 3.0 v čipsetech Lynx Point pro procesory Haswell víme již od počátku března, kdy Intel její existenci přiznal světu. Jak ale zjistil Theo Valich z Bright Side of News, problémy s USB postihují i tablet Microsoft Surface Pro, který používá procesor Intel Core i5 a mobilní čipset HM77. Nejde přitom o žádnou šuškandu, existenci problému oficiálně potvrdil Microsoft v následujícím vyjádření:

„Náš vývojový tým již aktivně spolupracuje s dodavatelem hardwaru ohledně problémů kompatibility USB portu s různými USB zařízeními. Ze zřejmých důvodů nemohu poskytnout žádné konkrétní informace o probíhající komunikaci, ani časový horizont pro opravu. Ujišťuji vás ale, že tomuto problému věnujeme plnou pozornost a pracujeme na potřebných aktualizacích softwaru, které převažující část problémů vyřeší.“

Že se na problém přišlo až nyní, když celá platforma Ivy Bridge je na trhu už téměř rok, může mít vcelku jednoduché vysvětlení – teprve nyní se k uživatelům dostává větší množství periferií s rozhraním USB 3.0 a některé z nich si s řadičem nerozumí. Pozoruhodné ale je, že se ve zprávě hovoří specificky o Surface Pro, přičemž kombinaci čipsetu HM77 a operačního systému Windows 8 používá nespočet dalších notebooků a tabletů.

S největší pravděpodobností se jedná o softwarový problém v ovladačích od Intelu, méně pravděpodobně může být chyba i na straně Windows 8. O rozsahu problému nevíme zhola nic a je docela možné, že průměrný uživatel na něj narazí jednou za uherský rok.

 

Problém s kompatibilitou s USB zařízeními v počátcích prodeje trápil (a možná ještě trápí?) model Surface non-Pro, přesněji řečeno Windows RT. Zde je ale důvod vcelku prozaický, Microsoft jednoduše nedokázal pro atypický operační systém s nulovým podílem na trhu obstarat ovladače pro méně obvyklá zařízení jako tiskárny, vypalovačky nebo webkamery. Zárukou široké kompatibility měl být právě Surface Pro.

Zdroj: Bright Side of News

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Skončil jsem se čtením u druhé věty. Promiňte, ale napsat, že pokud někomu chybí nabídka start, tak je konzervativní a méně přizpůsobivý, to hraničí skoro s urážkou. Jak můžete takovou věc napsat do článku?

    Není to o tom, že by někdo byl konzervativní a méně přizpůsobivý (část uživatelů možná ano), ale když vám někdo cpe styl práce, který vám vůbec nevyhovuje, tak to logicky prostě nechcete. Najdete plno lidí, kterým se ty dlaždice a vymyšlenosti od pánů z Redmondu nelíbí a nevyhovujou a rozhodně nejsou konzervativní a méně přizpůsobivý.

    Třeba já jsem přizpůsobivý až až, ale nehodlám se přízpůsobovat věcem, které považuji za nevhodné a nesmyslné (hlavně na desktopu). Mimochodem, já už nabídku start také moc nepoužíval, řešil jsem to různýma utilitkama (jako ostatně leccos ve Windows).