Nejlepší doplňky pro Firefox

0

jinou aplikaci. Všichni známe seznam deseti nejpopulárnějších rozšířeních: ftp klient FireFTP, blokování reklam AdBlock a spoustu dalších. Pojďme se však podívat na deset doplňků, které sice nepatří mezi nejnutnější, ale i přesto je prostě musíte mít.

1. PicLens

Tak toto rozšíření opravdu miluju: umožní vám prohlížet obrázky a fotografie (které lze přímo vyhledávat službami jako Google images, Flickr a dalšími) v režimu celé obrazovky s nádhernými trojrozměrnými efekty. Nejsem si teď jistý funkčností v Linuxu, ale v prostředí Mac OS X a Windows však rozšíření funguje korektně (a v případě Mac OS X jsou všechny trojrozměrné efekty krásně plynulé i na integrované grafické kartě Macu mini.

Ostatně, pokud si chcete prohlédnout PicLens přímo na videu ještě předtím, než jej nainstalujete, máte možnost na následujícím videu:

Několik obrázků z použití najdete také v naší fotogalerii.

PicLens ve fotogalerii
  

2. Snap Links 

Určitě se vám to někdy stane: prohlížíte webovou stránku a chtěli byste označit několik odkazů současně. Pak potřebujete právě toto rozšíření: tažením myší označíte část webové stránky a po uvolnění tlačítka na myši se všechny označené odkazy otevřou v novém okně.

3. Tab Scope

Tuto funkci má třeba Opera již dávno, Firefox až nyní: pokud nainstalujete Tab Scope a poté najedete kurzorem myši na některou ze záložek, uvidíte v malém okně živý náhled obsahu v této záložce zobrazeného. Je to rychlé a přehledné – a naprosto nutné pro všechny, kteří mají otevřeno více než pět panelů současně.

4. Reminder Fox

Toto je takový jednoduchý úkolníček: zadáváte jednoduché textové úkoly, přiřadíte jim datum splnění i upozornění a slibuji vám, že už nikdy na nic nezapomenete. Určitě totiž máte také webový prohlížeč mezi neustále spuštěnými aplikacemi.

5. Download Statusbar

Vestavěný správce stahování je jednoduchý a přestože pro všechny mé potřeby plně dostačuje, otevírá se při každém stažení v novém okně mimo samotný webový prohlížeč. Ano, vadí mi to natolik, že mezi prvními instaluji do Firefoxu toto rozšíření: přidá do spodní části prohlížeče lištu, na které vidíte všechny aktuální přenosy i bez externího okna.

6. HyperWords

Pravda, abyste si toto rozšíření opravdu užili, musíte často pracovat s anglickým textem a také mu trošku rozumět. Dokáže totiž to, že pokud chvíli podržíte kurzor myši nad některým slovem na webové stránce, pak se toto slovo stane interaktivním amůžee jej zkopírovat do schránky, poslat e-mailem nebo třeba najít na mapě. Rychlé, elegantní a návykové.

7. Foxmarks Bookmark Synchronizer 

Také jako já používáte Firefox na několika různých počítačích? Pak potřebujete rozšíření Foxmarks. Synchronizuje totiž záložky (prostřednictvím webové služby) mezi všemi vašemi instalacemi prohlížeče a nabízí po zalogování také jejich prohlížení prostřednictvím webového rozhraní.

8. Tab Effect

Přiznejte se, že vás také dostalo rozšíření PicLens! A už se před vámi nějaký Linuxák chlubil tím, jak rotoval pracovní plochou jako by to byla kostka? Pak nainstalujte Tab Effect a vytřete mu zrak: se stejným efektem totiž budete elegantně rotovat mezi záložkami ve vašem prohlížeči.

9. Cooliris Previews 

Pokud často hledáte mezi různými zdroji, pak bez Cooliris Previews nemůžete být: ukazuje totiž náhled webové stránky skryté za odkazem ještě dříve, než na odkaz kliknete.

10. StumbleUpon 

Díky tomuto rozšíření můžete přijít na zajímavé stránky, o kterých jste možná nevěděli. Je to jednoduché: nejdříve si dáte trochu práce a zobrazené stránky budete chvíli značit příznaky (líbí / nelíbí) aStumble! vám poté dokáže doporučit stránky na základě vašeho hodnocení, který by pro vás mohly být zajímavé. A opravdu to funguje!

 Odkazy k tématu: PicLens | Snap Links | Tab Scope | Reminder Fox | Download Statusbar | HyperWords | Foxmarks Bookmark Synchronizer | Tab Effect | Cooliris Previews | StumbleUpon | WebUpon

Nejlepší doplňky pro Firefox
Ohodnoťte tento článek!