Nejlepší pro Palm OS zemřel

0

Touto nadějí byl spouštěč aplikací Saguaro společnost PDAPerformance. Když jsem jej viděl poprvé v akci, řekl jsem nahlas WOW (podobnost s operačním systémem pro stolní počítače je čistě neúmyslná a náhodná): průhlednost, skvělé grafické zpracování, animované widgety na ploše, efektní nabídky. A to vše velmi svižně i na pomalejších Palmech. Zkrátka jsem se na něj těšil: na něj i na nedávno uvedený Palm Centro.

Jenže všem plánům je konec, PDAPerformance včera vývoj aplikace Saguaro totálně zařízlo. V jejich prohlášení se píše na rovinu to, co si příznivci této platformy již dlouho nechtějí připustit: “Vážení zákazníci, bylo to pro nás velmi obtížné rozhodnutí. Ale všichni víme, že úspěch těchto aplikací závisí na úspěchu platformy Palm OS. Ale klesající počet uživatelů této platformy způsobil naprostou nerentabilnost vývoje a také naši programátoři potřebují jíst, proto musí začít na vývoji jiného softwaru pro jiné platformy.

Jak to tedy s platformou, která ve své době definovala třídu kapesních počítačů, v budoucnosti dopadne? Podaří se Palmu Centro zachránit upadající tržní podíl? Přestože mě Centro zaujalo, s konkurencí to nebude mít jednoduché: konkurenční smartphony s Windows Mobile srovnatelných vlastností stojí stejně a navíc přidávají navíc například Wi-Fi. Na koho si vsadíte?

 Odkazy k tématu: Palm Centrovideorecenze aplikace Saguaro

Nejlepší pro Palm OS zemřel

Ohodnoťte tento článek!