Nejlepší zvuk pro HTPC

0

S kartami Asus Xonar se na našem webu setkáváte pravidelně a mnozí už vědí, že řada Xonar HDAV1.3 patří mezi nejpozoruhodnější karty vůbec. Díky integraci dvou konektorů HDMI a technologii PAP umí zatím jako jediná přenášet bezeztrátové zvukové formáty Dolby True-HD a DTS Master Audio, které se nacházejí na čím dál větším počtu Blu-ray disků. Více o problematice v našem návodu na stavbu HTPC.

Zvuk v HDMI nabízí i grafické karty ATI Radeon HD2000 (a novější) a také všechny moderní čipsety s integrovaným grafickým jádrem. Bez technologie PAP ale s HD formáty zvuku nepochodíte, navíc se můžete setkat s jinými omezeními, o kterých se rovněž dočtete v odkazovaném článku.

Jediným známým konkurentem Asus v tomto segmentu by měla být karta Auzentech X-Fi HomeTheater HD s čipem od Creative, její vydání se ale odkládá už snad přes pů roku.

O kartě více podrobností neznáme, Asus na webu zatím žádné informace nemá, proto není jasná ani cena či dostupnost. Spíš je zvláštní, že se low-profile Xonar objevuje s takovým zpožděním oproti původním HDAV, když vezmeme v úvahu, že multimediální schopnosti karty si přímo říkají o nasazení v HTPC (a tím pravděpodobně i nízké skříni).

Výška ale není jediným rozdílem. Původní karta (včetně Deluxe verze) se připojovaly do PCIe ×1 slotu, Slim obsahuje PCI rozhraní. Nepochybuju, že v ceně bude opět zahrnut kvalitní přehrávač Blu-ray ArcSoft TotalMedia Theater, který navíc umí těžit z hardwarové akcelerace grafickou kartou prostřednictvím DXVA.

Zdroj: TC Magazine

Nejlepší zvuk pro HTPC

Ohodnoťte tento článek!