Nejlevnější DAB+ rádio stojí 699 Kč. Tento týden bude v Lidlu

3

Signál digitálního rádia DAB+ již chytíte v okolí čtyř největších měst a během letošního a příštího roku se rozšíří i na dálnice. Zatím nemusíte plašit, digitalizace rozhlasu bude mnohem pomalejší proces než u televize a v Česku se o zrušení analogového FM vysílání ještě ani nemluví (zato v Norsku již skončilo).

Český rozhlas ale pokrývá nová místa a skrz digitální síť vysílá všech 14 svých programů, z toho pět (Radio Wave, Rádio Junior, D-dur, ČRo Jazz, Rádio Retro) bylo dosud dostupných pouze na internetu. Proč to všechno zmiňujeme?

Lidl Silvercrest nejlevnější DAB+ rádio
Lidl prodává nejlevnější DAB+ rádio

Tento týden se v prodeji objeví zatím nejlevnější přijímač s podporou DAB+. Od čtvrtka 20. září bude na prodejnách Lidlu, koupit jej ale můžete ihned v jeho e-shopu. Rádio značky Silvercrest (patří Lidlu) je přenosné a funguje na baterky i přes síťový adaptér.

Měří 148 × 51 × 82 cm a váží 240 gramů. Kromě DAB+ přijímá i FM rádio. Má dvouřádkový displej, na kterém zobrazí aktuální hodiny (synchronizované přes DAB+) a názvy stanic nebo písniček díky RDS. Uloží jen 20 stanic (10 FM + 10 DAB+). Hraje přes jediný 1W reproduktor, ale má také výstup pro sluchátka.

Rádio se může hodit pro experimenty s digitálním vysíláním nebo příjem oněch unikátních stanic v dílně, na zahradě nebo pod stanem. Rádio od Silvercrestu stojí 699 Kč a Lidl na něj dává tříletou záruku. Konkurenční rádia s DAB+ stojí minimálně o 100 Kč více.

Nejlevnější DAB+ rádio stojí 699 Kč. Tento týden bude v Lidlu

Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.52%) 27 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. No ..
    není nejlevnější.. v Mironetu je DENVER DAB-42 za 582 kč..
    Takže pokud by to mělo být jen nenáročné rádio, jen a na nějaké to experimentování tak asi by se vyplatilo ušetřit i další stovečku..