Nejlevnější DAB+ rádio stojí 699 Kč. Tento týden bude v Lidlu

9
Silvercrest Digitální rádio DAB+
Silvercrest Digitální rádio DAB+

Aktualizováno 6. 11. 2018

Digitální rádio od Silvercrestu je teď v online Lidl Shopu v akci za 499 Kč. Takhle málo ještě žádný DAB+ přijímač nestál.

Původní článek ze 17. 9. 2018

Signál digitálního rádia DAB+ již chytíte v okolí čtyř největších měst a během letošního a příštího roku se rozšíří i na dálnice. Zatím nemusíte plašit, digitalizace rozhlasu bude mnohem pomalejší proces než u televize a v Česku se o zrušení analogového FM vysílání ještě ani nemluví (zato v Norsku již skončilo).

Český rozhlas ale pokrývá nová místa a skrz digitální síť vysílá všech 14 svých programů, z toho pět (Radio Wave, Rádio Junior, D-dur, ČRo Jazz, Rádio Retro) bylo dosud dostupných pouze na internetu. Proč to všechno zmiňujeme?

Lidl Silvercrest nejlevnější DAB+ rádio
Lidl prodává nejlevnější DAB+ rádio

Tento týden se v prodeji objeví zatím nejlevnější přijímač s podporou DAB+. Od čtvrtka 20. září bude na prodejnách Lidlu, koupit jej ale můžete ihned v jeho e-shopu. Rádio značky Silvercrest (patří Lidlu) je přenosné a funguje na baterky i přes síťový adaptér.

Měří 148 × 51 × 82 cm a váží 240 gramů. Kromě DAB+ přijímá i FM rádio. Má dvouřádkový displej, na kterém zobrazí aktuální hodiny (synchronizované přes DAB+) a názvy stanic nebo písniček díky RDS. Uloží jen 20 stanic (10 FM + 10 DAB+). Hraje přes jediný 1W reproduktor, ale má také výstup pro sluchátka.

Rádio se může hodit pro experimenty s digitálním vysíláním nebo příjem oněch unikátních stanic v dílně, na zahradě nebo pod stanem. Rádio od Silvercrestu stojí 699 Kč a Lidl na něj dává tříletou záruku. Konkurenční rádia s DAB+ stojí minimálně o 100 Kč více.

Nejlevnější DAB+ rádio stojí 699 Kč. Tento týden bude v Lidlu
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.75%) 32 hlasů

9 KOMENTÁŘE

 1. No ..
  není nejlevnější.. v Mironetu je DENVER DAB-42 za 582 kč..
  Takže pokud by to mělo být jen nenáročné rádio, jen a na nějaké to experimentování tak asi by se vyplatilo ušetřit i další stovečku..

 2. Jaký reálný přínos má vlastně celý DAB+ systém oproti „obyčejnému“ analogovému FM/AM?
  Pokud jsem z nějakého důvodu odkázán jen na rádio, ať už kvůli dopravním informacím, nebo kvůli čemukoliv, tak už bych žádal nějakou spolehlivost. Typický případ — jedete autem, všue nějaká překážka, pak zajedete do nějaké kotliny a rádiový signal náhle těžko zachytitelný. V případě analogového rádia je zvuk hodně slabý a zašumělý. Ovšem když přirazíte ucho k reproduktoru a pozorně nasloucháte, ještě pořád je něco málo slyšet i při tak mizerné úrovni signálu. Jenže digitál, pokud vím, vyžaduje nějakou minimální úroveň signálu, takže jakkoliv jsou samoopravné mechanismy „zázračné“, budou už na takovou míru ztracených nul a jedniček zkrátka krátké.

  Takže DAB+ mi připadá jako slepá vývojová větev. Nejsem si jistý, zda se vůbec vyplatí do toho investovat. A to nejen do přijímačů, ale i vysílačů. Když ne vypnout klasický rozhlas úplně, tak ponechat FM. Analogový přenos je stále pro některé účely nenahraditelný.

  A jinak souhlas s ostatními — za takový směšný rádiíčko 600 Kč… Za ty prachy je klasické rádio, které třeba i hraje a je slyšet (třeba někde na rachotě) a ne takový chrchlátko…