Nejlevnější Windows 7 ruší omezení aplikací

0

Původní rozhodnutí Microsoftu o omezení počtu souběžně běžících aplikací se setkalo s velkou kritikou. V závěru minulého týdne proto představitelé společnosti oznámili, že tento limit bude zrušen. Namísto nejvýše tří aplikací tak bude uživatel moci spustit libovolný počet a limitován bude pouze výkonem hardwaru daného zařízení. Ostatní omezení však prozatím zůstávají.

Windows 7 Starter Edition představuje nejlevnější verzi připravovaného systému. Bude využívat především rostoucí popularity mininotebooků, které jsou zpravidla méně výkonné. Tato edice neobsahuje grafické rozhraní Aero a nedisponuje některými funkcemi jako podpora přehrávání DVD, vzdálené streamovaní audia a videa, přepínání uživatelů či možnost práce na více monitorech. Podporován není ani XP mód, který umožňuje spouštět aplikace navržené pro starší verze Windows.

Microsoft představil Starter edici u systému Windows XP, ta však byla původně určena převážně pro rozvojové trhy. Rostoucí prodeje mininotebooků a s tím související návrat Windows XP na výsluní byly jasné podměty k tomu, aby Microsost koncept této nejnižší edice přepracoval. Windows 7 Starter Edition budou nabízena po celém světě, a XP by tak měla pomalu, ale jistě začít definitivně odcházet do důchodu.

Přečtěte si také: Windows 7 šestkrát jinak: přehled edicí

Zdroj: The Windows Blog

Nejlevnější Windows 7 ruší omezení aplikací
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Kecy, kecy a zase jen kecy. Ten slavnej antivirak od Microsoftu stoji za hovno. Hodne kamosu co mi prineslo hdd na zformatovani si stezovalo ze je PC pomalej, hazi hlasky atd…..kdyz sem to projel NODem 4.0 a MBAM tak to naslo celkem dost viru kterej antivirus od Microsoftu ani nezaznamenal takze ja verim jedine NODu a nicemu jinymu 🙂