Nejmenší skříň z řady Temjin od SilverStonu je nyní i s prosklenou bočnicí

0

Počítačová skříň SilverStone TJ08-E není na trhu žádným nováčkem. K jejímu uvedení došlo na konci roku 2011 a v té době se jednalo o jednu z nejlépe navržených skříní pro malá PC. Výrobce po dvou letech přichází s novou verzí, které nese označení TJ08-EW.

SilverStone TJ08-EW

Novinka patří do modelové řady Temjin, kam řadí výrobce hlavně bigtowery. TJ08-EW je výjimkou, jedná se totiž o skříň primárně určenou pro základní desky formátu micro ATX. Jedinou odlišností od standardního modelu TJ08-E je použití prosklené bočnice. Výrobce tím reaguje na požadavky zákazníků, kteří rádi obdivují svůj hardware. „Malý Temjin“ měří 210 × 374 × 385 mm a váží 5,3 kg.

První odlišností od zažitého pořádku, které si jistě všimnete, je vnitřní uspořádání. Výrobce vsadil na řešení, kdy je základní desky osazena na levém boku skříně a sloty pro rozšiřující karty jsou nahoře, zatímco patice pro procesor je dole. Někomu toto řešení bude vyhovovat, jiní by raději klasické rozložení.

Pro rozšiřující karty máte k dispozici čtyři sloty. Pevné disky mají své místo v koši, který je v přední části skříně. Pojme celkově čtyři 3,5″ disky a jeden 2,5″. Dostatečný průtok vzduchu obstarávají dva ventilátory. Vpředu je osazen 180mm větrák, který slouží pro nasávání studeného vzduchu, na opačné straně mu sekunduje 120mm kolega. Maximální hlučnost předního ventilátoru je poměrně vysokých 34 dBA.

Přední panel je vyroben z kartáčovaného hliníku. Dva konektory USB 3.0 a konektory pro audio si své místo našly zhruba v polovině výšky předního panelu. Hned vedle nich je také dvojice tlačítek pro spuštění a reset PC. Ve vrchní části sídlí dvě pozice pro optické mechaniky, pozice pro 3,5″ zařízení je poněkud nestandardně až u spodního okraje.

Skříň SilverStone TJ08-EW je dostupná pouze v černé variantě. Na trh by se měla dostat v nejbližších dnech za cenu $107,9 (cca 2200 Kč).

Zdroj: SilverStone

Nejmenší skříň z řady Temjin od SilverStonu je nyní i s prosklenou bočnicí

Ohodnoťte tento článek!