Nejnavštěvovanější česká stránka dostane nový vzhled. Takhle bude vypadat Seznam.cz

0

Každý den ji navštíví 2,7 milionu uživatelů, jednou za měsíc dokonce 6 milionů. Hlavní stránka Seznamu je pro spoustu Čechů vstupní bránou k internetu. Seznam ji však vysadí z pantů a nahradí novou. Dnes spustil veřejný betatest nové podoby, kdokoliv si ji může vyzkoušet, když v patičce stránky klikne na odkaz Zkusit nový Seznam.cz.

Stará podoba Nová podoba
Stará podoba | Nová podoba 

Máme v plánu zkoušet a testovat tisíc a jednu drobnost, proto budeme rádi, když si vybraných pár tisíc našich uživatelů nechá tuto novou podobu dlouhodobě zapnutou a bude nám průběžně dávat zpětnou vazbu z každodenního používání. Zajímá nás, co jim na nové domovské stránce Seznam.cz vyhovuje, nebo co jim naopak chybí. Testovat budeme alespoň do konce roku,“ říká Marek Vacek, produktový manažer, který má domovskou stránku Seznam.cz na starosti.

 

Seznam bude novou podobu testovat několik měsíců. V současné době ještě nemá všechny plánované funkce, ty budou přibývat postupně. Seznam se navíc nebojí ukončit podporu starých prohlížečů. „Nová domovská stránka Seznam.cz používá technologie, které nejsou podporovány některými staršími prohlížeči. Z tohoto důvodu začne Seznam.cz v průběhu roku postupně ukončovat podporu Internet Exploreru 8 a 9. Je proto dobré upozornit, že redesign domovské stránky tuto změnu odstartuje,“ dodává Vacek.

V nové podobě zmizely v ikonky v boxících Novinek, Super a Sportu. Odkazy už nejsou podtržené. Textová pole vyhledávače a e-mailu jsou větší a s šedým pozadím. Mixér odkazuje pouze na jediný klip, chybí mu přepínač rádií. Přepracovaný je rovněž televizní program s výraznější grafikou ukazující, kolik procent pořadu už uběhlo.

Seznam ale netestuje pouze nový kabátek. Využije svůj algoritmus pro behaviorální cílení reklamy i pro doporučení jednoho článku z portálu Novinky.cz. „Zohlední důležitost, respektive aktuálnost dané zprávy i její čtenost,“ říká Seznam.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tohle vymýšlí zabedněnci a notoričtí zakazovači. Když študák nebude mít vůli se učit, tak se učit nebude. Vypnutí telefonu nadálku nikoho nemotivuje k učení.

    Možná by se soudruzi v Jižní Koreji mohli zamyslet v čem je problém, aby se nakonec nedopracovali ke stavu, který mají (ti praví) soudruzi na severu. Problém není, že studenti mají telefon, ale že nejsou motivováni k učení.

    Já bych rozhodně ve svém telefonu nestrpěl cizí aplikaci, která umožňuje na dálku ovládat klíčové funkce telefonu jinou osobou.