Nejnovější verzi Androidu používá jen 0,3 % zařízení

7
Android Marshmallow
Android Marshmallow

Google zveřejnil další statistiky přístupů k Play Storu. Před měsícem z tabulky vypadl Android 2.2 a nastoupila verze 7.1. Teď k žádným výrazným změnám nedošlo. Největší zastoupení má Marshmallow, který najdeme na 30,7 % všech aktivních zařízení (růst o 1,1 bodu). Lollipop ale stále vede coby rodina s 32,9% podílem.

Sedmičkový Android je dostupný na 1,2 % zařízení, oproti lednu si polepšil o půl procentního bodu. Google stále nevymyslel způsob, jak by mohl mít aktualizace systému pod kontrolou, aniž by tím připravil výrobce hardwaru nebo operátory o možnosti úprav. Dočkáme se letos? V květnu na I/O by firma měla představit novou verzi Androidu, tak držme tvůrcům palce. Že dvě třetiny zařízení běží na systémech starších než dva roky je ostuda.

Statistiky Androidu v únoru 2017
Statistiky Androidu v únoru 2017
Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Než poslední verzi 7.1 bych spíš bych řek, že Android 7.x překonal 1%. Pokud se dá věřit Wiki, tak verze 7 byla oficiálně uvolněna 22.8.2016, což už je skoro 1/2 roku a výsledek tedy nic moc.

  2. No šestka bude hodně růst a sedmička naopak nevyroste prakticky vůbec, hromada SoC nedostane podporu pro sedmičku, takže je krásná situace horkých novinek Q4/16 se snapdragonem 410, které nedostanou nic. Teprve až se zahodí tento snad 4 roky starý SoC tak budou levné telefony s novým androidem. Teď v podstatě nic v cenové kategorii 4-5k nebude mít sedmičku, některé ani šestku. A výš to taky není žádná sláva.