Nejpopulárnější torrentový klient zamíří na web. Nabídne i streamování

0
uTorrent
uTorrent

uTorrent má 150 milionů aktivních uživatelů, ale dochází mu šťáva. Slavný torrentový klient už několik let nedostal žádné výrazné novinky a dřívější přechod na verzi 3.0 nepřinesl zrovna pozitivní ohlasy. Jedna významná změna je ovšem na cestě. Promluvil o ní Bram Cohen, tvůrce BitTorrentu, v rozhovoru pro Torrent Freak.

Cohen tvrdí, že uTorrent dostane webovou verzi. Podle všeho půjde o plnohodnotný klient běžící v libovolném prohlížeči, takže uživatelé nebudou muset instalovat žádný software. Moderní webové technologie dovolují vytvořit pokročilou aplikaci, která navíc může běžet na pozadí, i když jsou okna prohlížeče zavřená. Bez toho by torrentový klient jen těžko fungoval.

Webový uTorrent by měl být stejně jako ten desktopový živen především reklamou. uTorrent Pro pro počítače ovšem nabízí i placenou verzi bez reklam (20 dolarů ročně), která nabízí více funkcí. Mj. umí přehrávat stahované torrenty s videem. Podle Cohena bude streaming dostupný i na webu, ale není jasné, jestli se objeví i v bezplatné verzi.

Ohodnoťte tento článek!