Pět nejprodávanějších mobilů posledního čtvrtletí? Všechno iPhony

5

Apple se v posledním čtvrtletí opět vyšplhal na pomyslný trůn, když prodal více mobilů než jeho největší soupeři Samsung a Huawei. Agentura Canalys teď zveřejnila také žebříček, které konkrétní smartphony byly nejpopulárnější. No a Vánoce s přehledem ovládly právě iPhony. V žebříčku top 10 jim patří prvních pět míst.

Suverénně nejvíce se prodalo iPhonů 11, okolo 29 milionů kusů. To je více než obou modelů Pro dohromady. iPhone 11 Pro Max si našel cestu k 14 milionům majitelů, iPhone 11 Pro pak k 11 milionů. Silnou pozici mají i výběhové modely. Na čtvrtém místě s 9 miliony je iPhone XR a hned za ním se 7 miliony pak již dva roky starý iPhone 8. Shodně okolo 6 milionů pak mají Xiaomi Redmi Note 8 a trojice Samsungů Galaxy A10s, A20s a A30s. Desítku s pěti miliony uzavírá Redmi Note 8 Pro. Všech pět nejablečných telefonů spadá do nižší střední třídy či lowendu.

Nejprodávanější mobily v Q4 2019 (zdroj: Canalys)

Canalys odhalil též čísla za celý loňský rok. Ta už pro ostatní výrobce vypadají příznivěji. V kusových prodejích zůstávají Applu soupeřem zase jen Xiaomi a Samsung, ale protože mají mnohem rozmanitější nabídku čítající desítky modelů, těžko budou konkurovat Applu s jednotkami různých zařízení.

Nejprodávanější mobily v roce 2019 (zdroj: Canalys)

Z grafu vyplývá, že u Applu jsou nejprodávanější základní verze jeho smartphonů. Celoroční žebříček ovládl iPhone XR se 44 miliony kusy, v top 10 jsou pak i iPhony 11, 8, 7 a 11 Pro Max. U Samsungu táhla áčková řada, největším hitem Xiaomi je Redmi Note 7 a pouze poslední Galaxy S10+ je jediný neapplovským highendem, který se probil mezi nejlepší.

PS: Absolutní čísla je nutné brát s rezervou, protože Canalys grafy lajdácky odbyl. Ze stupnice totiž vyplývá, že iPhony 11 a 11 Pro Max mají za celý rok asi o tři miliony prodaných kusů víc než za poslední čtvrtletí. Jenže oba telefony se začaly prodávat právě až v posledním kvartálu, takže se výsledky nemohou lišit.

Zdroj: Canalys via Xiaomi

Pět nejprodávanějších mobilů posledního čtvrtletí? Všechno iPhony
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

5 KOMENTÁŘE