Nejstarší a největší český obchod s e-knihami mění majitele. Palmknihy koupil Albatros

0

Nakladatelství Albatros Media je v nákupní náladě. Brzy bude vlastnit již dva ze tří největších českých obchodů s elektronickými knihami. V roce 2013 firma koupila 51% podíl v projektu eReading.cz. Letos v září Albatros převzal i zbylých 49 %.

Včera pak oznámil akvizici Palmknih, nejstaršího obchodu s e-knihami. První tituly se na Palmknihách objevily již při založení v roce 1999, šlo však jen o bezplatná díla. Od roku 2010 jsou v nabídce i komerční e-knihy.

Albatros kupuje Palmknihy
Albatros kupuje Palmknihy

Český trh s elektronickými knihami trpí výraznou roztříštěností. Množství prodejců, kteří na něm působí, je s ohledem na jeho omezenou velikost příliš vysoké, navíc každému z nich v prodejním portfoliu chybí značná část celkové nabídky. To poškozuje trh jako celek, protože zákazníci marně hledají tituly u jednoho prodejce,“ vysvětluje generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec. Zároveň dodává, že stávající uživatelé se nemusí obávat negativních změn. Web Palmknih zůstane zachován, nabídne však více obsahu.

 

Podle poslední zprávy Svazu českých knihkupců a nakladatelů je v Česku 600 000 elektronických čteček (vládne jim Kindle a Pocketbook) a přes 1,2 milionu tabletů. Na tuzemském trhu bylo koncem roku 2014 asi 14 000 e-knih od 250 nakladatelů. Odhad prodejů činí milion kusů (1,67 % všech knih). Podle nakladatelů jich nejvíce prodaly právě Palmknihy. V objemu pak následuje Alza, eReading a Kosmas.

Ohodnoťte tento článek!