Nejtenčí telefon na světě má pouhých 6,5 mm a může konkurovat iPodu Touch

0

Apple pasoval iPhone 5 při jeho představení do role nejtenčího smartphonu na světě. I když bylo toto tvrzení poněkud sporné, většina telefonů které byly tenčí, než iPhone, měly na těle alespoň vystouplou čočku fotaparátu nebo bradu s anténami, která tloušťku zvětšila. Apple tak měl alespoň poloviční pravdu.

Vivo X1
Vivo X1

 Vivo X1 Vivo X1 Vivo X1 Vivo X1 Vivo X1

Nyní však můžeme definitivně prohlásit, že iPhone nejtenčím telefonem není. Na jeho trůn se dostal model Vivo X1, jehož tloušťka činí neuvěřitelných 6,65 mm. Zaslouží si tak srovnání s iPodem Touch nejnovější generace. Ten měří 6,1 mm a pro mnohé je již příliš tenký. Výrobci však nešlo o pouhé předstihnutí iPhonu 5 v oblasti rozměrů, ani hardwarovými parametry Vivo nijak nezaostává. Pohání jej dvoujádrový procesor postavený na Cortex-A9 s frekvencí 1,2 GHz. Operační paměť má kapacitu 1 GB a interní úložiště pro uživatelská data a systém 16 GB.  Displej používá kvalitní IPS panel s rozlišením 960×540 pixelů na úhlopříčce 4,7″. Do ultratenkého těla dokázal nacpat výrobce akumulátor s kapacitou 2000 mAh. Poháněn je Androidem 4.1 Jelly Bean.

 

Zajímavé je na rozdíl od dalších čínských telefonů i příslušenství. V balení totiž najdete sluchátka Beyerdynamic MMX 71 iE, které na Amazonu stojí 77 USD a můžeme zde najít jistou analogii se sluchátky EarPods dodávanými k iPhonu.

Telefon je zatím dostupný pouze v Číně za cenu 2500 yuanů, což v přepočtu činí necelých 8000. Doufejme, že se časem objeví  český distributor, který se postará o prodej u nás tak, jak se to stalo s telefony Meizu.

Zdroj: Engadget

Nejtenčí telefon na světě má pouhých 6,5 mm a může konkurovat iPodu Touch
Ohodnoťte tento článek!