Největší databáze 360° videí ve 4K z celého světa – Sygic Travel je zveřejnil v aplikaci i na Youtube

0

Cestovatelská aplikace české společnosti Sygic Travel (bývalý Tripomatic, ve kterém 51 % koupil slovenský Sygic) se pochlubila rekordní databází 360° videí. Sygic Travel zhruba před rokem hledal člověka, který zvládne natočit poutavá videa z turistických míst a přihlásit se mohl každý. Šlo o práci snů.

Nejlépe nakonec obstál Michal Gálik a dnes se můžete podívat na výsledek: nabízí jich přes 1300 v rozlišení 4K a natočil je pro ně dokumentarista Michal Gálik, kterého si Sygic Travel vybral z více než 400 zájemců. 360° snímky jsou momentálně z míst, kam se turisté vydávají nejčastěji. Mají se ale objevit i videa třeba z Brna, kde Sygic Travel sídlí v nově opravené budově Šumavská Tower.

screenshot-2017-07-06-22-50-40 screenshot-2017-07-06-22-51-23

Pomůže to totiž samotné aplikaci – Sygic Travel je tu na plánování výletů po celém světě. Nejprve zadáte cíl a termín cesty a služba nabídne zajímavá místa v okolí. Je propojená i s databází ubytování Booking.com, nabízí vstupenky na místní akce a v placené verzi funguje i offline.

screenshot_20170706-225152 screenshot_20170706-225224

Osobně jsem si místo, kam jsem se chystal cestovat, prohlížel třeba na Streetview a 360° videa jsou přeci jen o dost živější. Videa jsou pak přístupná přímo v aplikaci, na webu (jen v prohlížeči Chrome), ale i na Youtube. Jsou kompatibilní s virtuální realitou Samsung Gear VR a Google Cardboard.

Jako technika slouží kamera GoPro OMni (v ceně asi 6500 €), jež snímá okolí pomocí šesti synchronních kamer. Software je potom spojí dohromady. Výsledná videa mají rozlišení až 4K. Přestože by kamera uměla i více, není to už přínosné.

gopro-omni

Michal Gálik natáčení popisuje tak, že vždy na nejlepším místě spustí kameru a odběhne se na minutu někam schovat. Výsledkem je potom 360° video o zhruba minutové délce, které by mělo poskytnout nejlepší možnou představu, jak to na daném místě vypadá. Autor sám je k vidění jen na některých videích a většinou působí nenápadně. Pokud se zrovna kamery nezmocní opice.

Jeruzalém (otáčet videem můžete přímo, kvalitu si na vyšší přepněte ručně)

Praha

Dubai

Indie

Valencie, akvárium

Kambodža, opice zaútočili na kameru 🙂

Čína, pozemní lanová dráha

Dillí, jízda Tuk tukem

Ohodnoťte tento článek!