Největší prznitel filmových adaptací počítačových her končí. Uwe Boll jde do důchodu

5

Německý režisér, producent a scenárista Uwe Boll (51) oznámil, že už nebude točit. V rozhovoru pro torontské vydání deníku Metro odchod do důchodu zdůvodnil tím, že na nové filmy už nemá peníze. Natáčením adaptací her si vydělal tolik, že pak mohl sám produkovat vlastní snímky. Doba se prý ale změnila.

Uwe Boll jde do důchodu
Uwe Boll jde do důchodu

Na filmech už dnes nic nevyděláte, protože globální trh s DVD a BD v posledních třech letech klesl o 80 %. To je hlavní důvod, už si nemůžu dovolit točit. Ve svém věku již nemůžu točit levnější a levnější filmy. Je to škoda, rád bych ještě filmy dělal, ale není to finančně únosné,“ řekl Uwe Boll, který za vlastní peníze točil od roku 2005.

 

Boll začínal coby režisér hororů, později místo strašidelných filmů točil jen ty strašné. Na ČSFD byste u jeho tvorby našli jediný červený zářez, a to videoklip pro kapelu Nightwish. Jinak jeho snímky ztrhali jak kritici, tak i běžní diváci.

Bollowy filmy podle her Rok IMDB ČSFD
House of the Dead 2003 20 % 20 %
Alone in the Dark 2005 23 % 20 %
BloodRayne 2005 29 % 23 %
In the Name of the King – Dungeon Siege 2007 38 % 42 %
BloodRayne 2 2007 26 % 15 %
Postal 2007 45 % 46 %
Far Cry 2008 31 % 38 %
BloodRayne 3 2010 30 % 21 %

Zdroj: Metro via Slashfilm

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

   • Já myslím že těm, co tenhle brak vyhledávají, je nějaký pravopis úplně buřt 😀 Ale on to vlastně vysvětlil celkem kulantně. Lidi nic nekupují, protože všechno lze ukrást; sorry, sdílet, to je rozdíl, a tak na to hodil bobek.

    • mozna proto, ze lidi maj tu moznost predem zjistit zda je film brak nebo stoji za to si ho koupit. proste doba pokrocila smir se s tim. a ceny tech disku jsou taky napalene, ze by mi bylo lito vubec tech penez, kdybych na nove filmy jeste vubec koukal

     • Lidi, tedy ti normální, zjisti o co jde z těch trailerů, takže možnost zjistit o co jde prostřednictvím pirateni je alibismus číslo jedno. Alibismus číslo dva,je „však si platím Netflix woe, nekrestanskych pět peněz, tak co to jsou za kecy že neplatil za filmy“. A pak ti sami lidi brečí že se buď netočí nic, nebo laciné sračky. A přitom stačí použít selský rozum. A co mě a smiřování se s aktuální situaci týče, jde to tak nějak mimo mě, nekradu, sorry, nesdilim, protože nepotřebuju mít plné harddisky hovadin na které se už vzivote nepodivam, ale aktuálně je situace taková že kdo nemá Facebook a nesdílí tak neexistuje, tak je to prostě pro kdekoho životní poslání a těch 30 – 50 filmů které mě za těch cca 40 let nějak zaujaly, si klidně koupím a že by mě to zruinovalo, to si nemyslím. Prostě jsem jenom nepodlehl tupemu konzumu a shromažďování dat, to je celé.