Největší ruští operátoři zavrhli iPhone. Kvůli Applu prodělávali

0

Není to tak dávno, co jsme zmínili, že ruský mobilní operátor MTS přestal propagovat a prodávat iPhone. Z východu přichází další zprávy, které potvrzují, že na chytré telefony od Applu už zanevřeli všichni tři největší ruští operátoři. Jako poslední se k zastavení prodejů odhodlala společnost VimpelCom, jež následovala kroky MTS a MegaFonu. Ta se rozhodla protlačit do popředí telefony značky Samsung.

MTS se pro změnu rozhodlo podpořit platformu Windows Phone. VimpelCom si podobně jako MTS stěžoval na to, že nároky Applu (nejen) na propagaci zařízení byly příliš drsné. V důsledku se operátorům telefony s nakousnutým jablkem nevyplatilo prodávat. Podobné zavržení značky je velice zajímavé a určitě budeme sledovat, jestli se k podobnému kroku rozhoupou operátoři v jiných zemích.

 

Jak velký dopad může mít zastavení prodejů třemi operátory? V Rusku byste napočítali kolem 180 milionů uživatelů mobilních služeb, přičemž tři zmíněné společnosti ovládají 80 % trhu.

Zdroj: Rethink Wireless via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. nemyslím že to jde přirivnat k telefonům, z toho co já vím prošel asetek velmi trnitou cestou a celý tenhle koncept vydupal k životaschopnosti(není to tak dlouho ce to bylo spíše k smíchu a velmi poruchové), teď je navíc nelehká doba a tyhle „příživníky“ kteří nastoupěj do rozjetého vlaku tím že to obšlehnou logicky nebude ve svém kšeftě vítat s otevřenou náručí.

    Já jsem teda ale měl za to že Asetek to vyrábí prakticky pro všechny velké hráče na poli chlazení.

  2. Zdravím, ačkoli patenty bez nějaké hlubší znalosti moc nemusim a v právničině se taky nevyznám, tak pokud se Asetek opravdu cítí být v právu a vzhledem k tomu, jak by případný soud mohl trvat dlouho, přijde mi ten dopis naopak jako vstřícný krok o mimosoudní dohodu.