Největší sbírka videoher na světě byla vydražena za tři čtvrtě milionu dolarů

0

Jak velká sbírka her se vám blyští na polici? Nebo aspoň v té virtuální na Steamu? Věřte, že s nejzapálenějším sběratelem světa Michaelem Thomassonem se ani zdaleka měřit nemůžete. Před několika dny byla vydražena největší sbírka her, která v době měření čítala přesně 10 607 titulů. Jedná se tak o největší herní sbírku na světě a do Guinessovy knihy rekordů vstoupila v prosinci 2012.

Od té doby se rozrostla o dalších pár stovek her, takže v době dražení počtem přesáhla 11 000 kusů. Zájemci se mohou podívat na některý z panoramatických pohledů a úctyhodně zaplněné police. Zbytek odkazů najde na stránce s aukcí. Thomasson byl nucen okolnostmi sbírku prodat. Přišel si tak ke slušným penězům – výherce aukce mu poslal 750 250 dolarů.

 

Začínalo se na dolaru. Když budete počítat s 11 tisíci tituly, vyjde vám, že za jednu hru zaplatil necelých 70 dolarů. Což možná není tolik, ale i tak žádná hra nešla pod cenou. Výherce dostal certifikát Guinessovy knihy rekordů nebo celoživotní sbírku časopisu Retro. Thomasson nebyl zrovna skoupý. Přibližně čtvrtina kolekce je dokonce nerozbalená.

Určitě na stránce s aukcí nevynechte seznam platforem, z nichž některé hry pochází. Vsadím se, že o velké části z nich jste v životě neslyšeli. Pro některé platformy vlastnil Thomasson kompletní kolekci her, které v USA vyšly.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!