SIM karta
Ilustrační foto (autor: PublicDomainPictures / Pixabay)
-
Zdroj: PublicDomainPictures / Pixabay

O2 oznámilo, že počet uživatelů LTE stoupne. Od dubna nabídnou síť nové generace další virtuálové z jeho stáje. Již před měsícem LTE zavedlo Emtéčko. Teď se přidává OpenCall a v průběhu měsíce i BleskMobil a Vinatel. V květnu dojde i na Tesco Mobile.

S ostatními virtuálními operátory ve své síti O2 jedná. Zpřístupnit virtuálním operátorům mobilní síť 4G LTE byl dlouhodobý záměr vázaný na komerční dohody s jednotlivými operátory,“ píše O2 v tiskové zprávě. Ono jednání už může probíhat jen s ČEZem, žádný jiný virtuál již u O2 není nepočítáme O2 Family (bývalý Bonerix), pod kterým kyslík sdružuje zákazníky původních šedých operátorů. A ti již LTE k dispozici měli.

Zavedení LTE čerstvě oznámila i SazkaMobil. „Všichni naši zákazníci, kterých už je přes 215 tisíc, už LTE simkartu mají a jinou ani neprodáváme,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SazkaMobilu. LTE bude zavádět v průběhu května.

Brzy tak LTE nabídnou všichni velcí virtuálové s výjimkou Oskarty. Tu přitom provozuje Vodafone a je ostuda, že LTE stále nemá. Malí virtuální operátoři mohou LTE nabídnout také, ale jak jsme psali v únoru, velkoobchodní nabídky síťových operátorů jsou stále drahé a s komplikovanými podmínkami.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE