Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč

7
Microsoft Xbox One X
Microsoft Xbox One X

Microsoft na svém webu spustil předobjednávky Xboxu One X. Nová konzole bude na trh uvedena ale až 7. listopadu. Cena je stejná jako u nedávno odhalené limitované edice Project Scorpio, tedy 13 500 Kč.

Xbox One X láká hlavně svými hardwarovými parametry. Výrobce slibuje o 40 % vyšší výkon, než nabízí konkurenční PS4 Pro. Díky tomu na Xboxu poběží hry i při rozlišení 4K a 60 snímcích za sekundu. Výhodou je též podpora Ultra HD Blu-ray, tedy filmových kotoučů s nejlepší dostupnou kvalitou. Ty nicméně přehraje i levnější Xbox One S.

Ve 4K bude možné hrát novinky Forzu Motorsport 7, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves nebo Super Lucky’s Tale, vylepšeno ale bude také více než 100 starších titulů, viz seznam.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. „Díky tomu na Xboxu poběží hry i při rozlišení 4K a 60 snímcích za sekundu“ – to je jen marketing. Pokud bude na scéně jeden lístek trávy tak ano, ale na složité scény to zdaleka nestačí, i zde se hodně počítá s upscalingem. 4k se 60 fps mnohdy nezvládne ani GTX 1080Ti za 25 kKč. Spíš bych to řekl tak, že konečně bude konzole s dostatečnou rezervou pro hraní v 1080p a 60 fps :-).
    Nicméně za ty prachy je to pěkný kousek.