Nejvýkonnější jedenáctka Goldmax Monster dostane terabajtový disk

0

Goldmax Monster je v současnosti nejsilnější 11,6″ notebook na trhu – v jeho miniaturním těle se skrývá hardware, který ve výkonnostních testech ukazuje záda i mnohem větším konkurentům. Navíc je vysoce konfigurovatelný, přímo na webu výrobce si jej můžete doslova poskládat na míru a vybrat si komponenty od procesoru po pevný disk. A právě pevného disku se týká jedno oznámení, které teď Goldmax rozeslal.

Goldmax Monster

Pokud totiž upřednostňujete vysokou kapacitu úložiště před jeho rychlostí, máte teď u Monsteru možnost si zvolit i terabajtový pevný disk; doposud byla maximální kapacita 750 GB. Přestože výrobci obvykle přesný typ pevného disku nespecifikují, tady jde Goldmax příkladem a tím pádem víme, že jde o model Hitachi TravelStar 5K1000. Rychlost otáčení jeho ploten je 5400 ot./min., používá rozhraní SATAIII a jeho maximální přenosová rychlost by měla být podle parametrů 124 MB/s (sekvenčně). Obsahuje dvě plotny po 500 GB. Výkonem se tedy nevyrovná SSD, která si do Monsteru můžete objednat také, ale hravě je předčí obří kapacitou.

Terabajtový disk v konfigurátoru Goldmaxu znamená příplatek 2495 korun (bez DPH) oproti základnímu 500GB modelu, což není zrovna málo. Koupit si jej můžete zřejmě již nyní, v nabídce je bez problémů k dispozici.

Zdroj: Goldmax, TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!