Nejzvláštnější studie na světě tvrdí, že Internet Explorer je nejekologičtější

0

Někdy se dozvíme, že ten a ten produkt nejlépe splňuje požadavky na bezpečnost, jindy se studie pro změnu zabývá výkonností. Při příležitosti Světového dne životního prostředí, který proběhl 5. června, ale Microsoft vyrukoval s tím, že Internet Explorer je nejekologičtějším prohlížečem pro Windows 8. Studii vypracovala organizace Fraunhofer USA. Konečný verdikt zní tak, že Internet Explorer spotřebuje o 18 % méně elektrické energie ve srovnání s Chromem 26 a Firefoxem 21.

Aby číslo nevypadalo tak bezvýznamně, zachází organizace dále. Kdyby uživatelé Chromu a Firefoxu přešli na rok na Internet Explorer 10 ve Windows 8, ušetřili by dohromady tolik energie, že by dokázala celý rok napájet přes 10 000 domácností ve Spojených státech. Konkrétně prý hovoříme o 120 milionech kWh. Zkoušky proběhly na nejpopulárnějších webových stránkách (v USA), přehrávalo se video ve Flashi a video vložené pomocí HTML5.

 

O podobných studiích si můžete myslet své, výsledky nebudeme dále rozvádět. Kdyby vás zajímaly podrobnosti, stáhněte si celý dokument v PDF. Studii ale schválil Microsoft, který rovněž dodával materiály a informace ke zkoumání. Na druhou stranu prohlížeč těží z těsné integrace s operačním systémem a disponuje vynikající hardwarovou akcelerací, díky níž je schopen energii skutečně šetřit. Akceleraci avšak podporují i Chrome a Firefox.

Spotřeba prohlížečů na desktopovém počítači
Spotřeba prohlížečů na desktopovém počítači| Foto: Microsoft

Zdroj: Exploring IE

Ohodnoťte tento článek!