Na brány kostičkového světa klepou temné síly. Přes 1 800 online hráčům Minecraftu někdo ukradl a zveřejnil přihlašovací údaje k účtům. Problém původně ohlásilo německé médium Heise. Podle něj se prozatím neví, jakým způsobem se útočník či útočníci k uživatelským jménům a heslům dostali.

 

Postiženému hráči momentálně bude záležet více na tom, aby si případně změnil heslo. Jak poznáte, že máte problém? Ověřit si to můžete prohledáním seznamu zveřejněných uživatelských účtů. Některé údaje byly potvrzeny jako správné, takže se nejedná o falešný poplach.

Potenciálně může utrpět i samotný Majong, protože se zneužitým účtem si může kdokoli stáhnout funkční kopii hry. Firma Bitdefender na svém webu upozorňuje, že útočník může mít v záloze ještě další přihlašovací údaje a není vůbec jisté, že je nezveřejní. Proto by si možná měl heslo preventivně změnit každý online hráč Minecraftu.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Šance VP9 bych moc nepřeceňoval. Nestandardní formát bude proti standardnímu vždy až druhořadý. V praxi to bude tak, že všichni budou používat h.265 a ti, kteří budou ochotni obětovat čas navíc vytvoří navíc ještě VP9 variantu. Bez standardizace to prostě i nadále zůstane pouze komunitní záležitost pro pár fanoušků. Zbývajícím 95% lidí to je úplně jedno, maximálně je naštve, když někde VP9 nepřehrají.