Některé GeForce GTX 465 změníte na GTX 470

0

Jako první přišel s touto informací rumunský web lab501, nicméně podle zákulisních informací některé velké anglicky píšící servery tuto možnost již zkoušely dříve, pouze ji nemohly uveřejnit dokud nenavrátí zničené karty do původního stavu. Například u Hardware Canucks totiž pět ze dvanácti karet zemřelo. Odemykání se provádí jednoduchým přeflashováním BIOSu, problém ale nastává, když to nevyjde. Další reflashování není tak snadné, program nvflash vyžaduje, aby karta byla detekována jako první grafické zařízení, mrtvá se ale detekuje jako druhá nebo vůbec.

Životně důležité také je odemykat pouze kartu, u které to je fyzicky možné. Jedná se o karty s čipy označenými GF100-275-A3, co jsou fakticky GeForce GTX 470 pouze s BIOSem GTX 465. Mají totiž fyzicky 10 paměťových čipů a celou 320bit sběrnici. První potvrzení hlásí např. uživatelé na fóru XS.

Momentálně se zdá, že takové karty nabízí pouze Point of View (dokonce má momentálně mít výhradně jen takové) a ačkoli to vlastně fyzicky jsou GTX 470, vzhledem k minimálnímu rozdílu ve výrobních nákladech GTX 465 a GTX 470 a k tomu, jak asi půjdou odemykatelné GTX 465 na dračku, POV jistě „trhne“ pěkný finanční obnos.

Zdroj: XtremeSystems fórum

Některé GeForce GTX 465 změníte na GTX 470

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte