Některé tiskárny od HP po aktualizaci nepodporují neoriginální cartridge

1

Dne 12. března vydalo HP firmware pro některé své tiskárny, který způsobil velké problémy řadě spotřebitelů a spotřebitelek. Zařízení totiž přestala fungovat s tiskovými cartridgemi řady HP 950 a 951 od třetích stran. Problémy se podle všeho začaly objevovat až během září, stačí se podívat např. na oficiální fórum HP. Podle webu Inkjet 411 jsou problémem postiženy minimálně tyto tiskárny: Officejet Pro 8610, Officejet Pro 8615, Officejet Pro 8620, Officejet Pro 8625, Officejet Pro 8630.

Kdo aktualizoval na firmware, jehož číslo verze končí označením R1547A, setkává se při používání tzv. neoriginálních cartridgí s chybovými hláškami, v důsledku čehož nemůže tisknout. Výrobci budou muset na trh přinést cartridge kompatibilní s novým firmwarem. Jediná rada je, abyste firmware neaktualizovali. Pokud tak učiníte, není cesty zpět, pokud nechcete riskovat s downgradem a věnovat mu dost svého času.

 

HP nejdříve tvrdilo, že se chyba zobrazuje v souvislosti s nedávnou aktualizací firmwaru. Jenže tisknout přestaly také modely tiskáren, které nebyly připojeny k internetu. Později HP přiznalo, že se nejednalo o chybu, ale o vlastnost či funkci, která čekala na uvedení v platnost. Podle firmy byl firmware upraven s ohledem na zabezpečení tiskáren a k ochraně komunikace mezi cartridgemi a tiskárnami.

Doplněné cartridge s tiskárnami fungují, ale jen pokud osahují originální bezpečnostní čip od HP. Je těžké v tom nevidět souboj o inkoust, který představuje klíčový prvek zajištující chod tiskárny. Právě inkoust je věc, která provoz tiskárny prodraží a není nic neobvyklého hledat způsoby, jak na náplni ušetřit.   

Zdroj: Inkjet 411 | Lifehacker Australia | HP Support forum

Některé tiskárny od HP po aktualizaci nepodporují neoriginální cartridge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář