Některé verze Office mají vlastní záplatovací den. Jde o první úterý v měsíci

0

Microsoft si v minulosti vybudoval spolehlivý a předvídatelný cyklus vydávání oprav a záplat pro své softwarové produkty. Každé druhé úterý v měsíci jsme se pravidelně setkávali s balíky oprav chyb a záplat slabých míst v zabezpečení, případně dodatečných aktualizací vylepšujících spolehlivost nebo přidávajících funkce. Již v dobách Windows 8.1 však firma začala tlačit na pilu a chtěla uživatelům nabídnout více novinek v kratším čase.

Každé druhé úterý v měsíci získáváme také záplatovaný Flash Player, neboť Adobe synchronizovalo svůj servisní cyklus s Microsoftem v souvislosti s integrací Flash Playeru do Internet Exploreru (a později do Edge).

Tuto myšlenku dotáhla do konce s Windows 10, která jsou průběžně zlepšována a která definitivně nabourala dosavadní systém. Zcela ho však nezbourala, neboť Microsoft stále soustřeďuje aktualizace související s posílením zabezpečení právě na každé druhé úterý v měsíci. Aktualizace v ten den přijímají Windows, Internet Explorer, Edge, Office a další.

Windows 10 navíc vedle toho získávají zhruba dva týdny poté ještě další servisní aktualizaci. Mimo původní plán jsou od dubna uvolňovány aktualizace pro Microsoft Office, které se netýkají zabezpečení, a to každé první úterý v měsíci. Jde o různé opravy, zlepšení spolehlivosti nebo rovnou nové funkce. Dosud přitom všechny aktualizace týkající se Office byly uvolňovány v rámci záplatovacího úterý.

Stahují se aktualizace pro Office
Stahují se aktualizace pro Office (Ilustrační foto)

Co Microsoft vedlo ke změně, nevíme. Aby to nebylo málo zamotané, rozdělení distribuce aktualizací se vztahuje pouze pro Office nainstalovanou pomocí instalačního programu MSI (a aktualizovanou prostřednictvím služeb Microsoft Update a WSUS), nikoli na Click-To-Run. Click-To-Run je používáno v rámci Office 365 a ve většině edic Office 2013 a 2016. MSI je naproti tomu nadále běžně využíváno v případě edic určených pro hromadné licencování (např. Standard nebo Professional Plus).

Zdroj: Office Updates via ZDNet

Některé verze Office mají vlastní záplatovací den. Jde o první úterý v měsíci

Ohodnoťte tento článek!