Někteří dostávají zdarma Office 365 jako kompenzaci za snížení kapacity OneDrivu

0

Pamatujete, jak Microsoft slíbil strašně moc dostupné kapacity ve OneDrivu, ale nakonec zjistil, že svým slibům nemůže dostát, protože by to byla ekonomická sebevražda? Firma se rozhodla, že předplatitelé a předplatitelky Office 365 nebudou mít k dispozici neomezenou kapacitu a že uživatelky a uživatelé bezplatné varianty úložiště nebudou mít 15 až 30 GB místa, ale jen 5 GB.

Myslím, že už se na to docela zapomnělo, aspoň Microsoft ale nezapomněl dostát svým někdejším slibům. Po protestech se rozhodl, že si zájemci jednak mohou ponechat 15GB bezplatné úložiště i s bonusovou kapacitou. Vedle toho se Redmondští také rozhodli rozdávat jako odpustek roční předplatné Office 365 Personal všem, kdo používali bezplatný OneDrive s tím, že v něm měli nasypáno více než 5 GB souborů.

15GB OneDrive zájemcům zůstane
Zájemci si mohli 15GB kapacitu OneDrivu ponechat

To už je vyloženě štědré, takový krok firma podniknout nemusela. Nebo je to velice vychytralé a můžete to brát jako snahu nalákat další duše k předplácení Office 365. Takže jak chcete. Nové je právě to, že podle Paula Thurrotta a dalších lidem začaly chodit e-maily, které oznamují dostupnost v prosinci přislíbeného dárku.

Kdyby u těchto účtů došlo ke snížení bezplatné kapacity na 5 GB, data nad rámec limitu by byla přístupná pro čtení, ale s cloudovou jednotkou by se již prakticky nedalo pracovat a bylo by potřeba z ní něco vyhodit. Proto se Microsoft zaměřil právě na tyto případy. Pokud patříte k těm, kdo nabídku obdrželi, můžete si rok užívat 1 TB místa ve OneDrivu a mezitím vymyslíte, co dál.

Zdroj: Thurrott.com

Někteří dostávají zdarma Office 365 jako kompenzaci za snížení kapacity OneDrivu

Ohodnoťte tento článek!